Presidenti Ilir Meta për gazetën greke “Kathimerini”/ Ju tregoj “nënën” e të gjitha konflikteve në vend.

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën greke “Kathimerini” ku ka treguar “nënën” e të gjitha konflikteve në vend. Sipas tij në Shqipëri sot ka vetëm një konflikt madhor. Është konflikti mes kryeministrit dhe shtetit të së drejtës, demokracisë dhe pluralizmit politik. INTERVISTA E PLOTË: Stavros Tzimas (Gazetari): Duke lexuar deklaratat dhe intervistat Tuaja […]

Continue Reading

Mediat greke: Rama shantazh Brukselit me bashkimin me Kosovën

Pas deklaratave të kryeministrit Rama për bashkim me Kosovën, kanë reaguar edhe mediat greke. Në një analizë e publikuar në portalin e të përditshmes greke, “Kathimerini”, shkruhet: “Nuk është hera e parë që Edi Rama përpiqet t’i bëjë shantazh Brukselit me makthin e Shqipërisë së Madhe, për të avancuar procedurat e anëtarësimit… Mirëpo, Europa nuk […]

Continue Reading