PS, ZYRTARIZON KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT. JA LISTA

Partisa Socialiste ka zyrtarizuar kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor. Ditën e hënë, më 13 Maji është afati i fundit për regjistrimin në KQZ të kandidatëve për kryetar bashkie dhe kandidateve për këshilltar bashkiak. Ndërkohë nga ana tjetër opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve. […]

Vazhdo të lexosh

Kandidatja e PS Ersekë, edhe drejtoreshë shkolle/ Nxjerr nxënësit në fushatë. Foto

Zamira Metko, në kundërshtim të hapur me ligjin për zgjedhjet është duke mbajtur dhe postin e drejtoreshës së gjimnazit të Ersekës, Petro Nini Luarasi’. Ligji për zgjedhjet në Shqipëri, parashikon që në momentin që regjistrohesh si kandidaturë për mandatin e deputetit, kandidati zhvishet nga të gjitha postet e tjera publike. Kandidatja Metko jo vetëm që […]

Vazhdo të lexosh

E dyta në listën e PD në Durrës nuk bind as të atin të votojë për të. Shikoni kë do votojë babai i saj/ Video

Fatbardha Kadiu është e dyta në listën e kandidatëve të Partisë Demokratike në Durrës. Ajo mbajti fjalën sot në hapjen e fushatës elektorale të PD që u zhvillua në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Por, babai i saj duket se është militantë i flaktë i Edi Ramës. Pak ditë më parë ai është takuar në Durrës […]

Vazhdo të lexosh

Nuk heqin dorë nga kriminelët. Ja Kandidatët e rinj me precedentë penalë në listat e PS /Emrat

Lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste ka sërish persona që kanë pasur probleme me drejtësinë. Sipas formularëve të dekriminalizimit të depozituar në KQZ, rezulton se të paktën 7 prej tyre kanë qenë të proceduar apo dënuar. 2 janë deputetë aktualë dhe 5 të tjerë kandidatë të rinj. Lapsi.alpo i boton formularët e tyre […]

Vazhdo të lexosh

Nga ka ‘humbur’, Aida Shtino?

Vite të tëra i është përkushtuar emisionit të saj investigativ “Njerëz të Humbur”, një emision që ka bërë shumë zemra bashkë, pas vitesh e vitesh të humbura. Por, pavarësisht sukseseve, Aida Shtino është larguar prej gati dy vjetësh nga ekrani. Një vit më parë, marrëveshja e saj për të risjellë “Njerëz të Humbur” në “Ora […]

Vazhdo të lexosh

E bija e Azemit në listë për deputete. Eshtë shumë pak për gjakun e Azemit.

Rudina Hajdari, e bija e liderit të Lëvizjes Stundentorë të vitit 90, dëshiron të kandidojë për deputete e PD-së në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: Tropoja është vendlidnja ime dhe nëse më propozohet për të qenë deputete atje do […]

Vazhdo të lexosh