Ky është shqiptari që mori titullin kampion në WWE. VIDEO

Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i famshëm në botë pasi pasi rrëmbeu titullin kampion në RAW, WWE. Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollin, duke i marrë kështu titullin kampion në Raw për skuadrat dyshe (Tag Team). Në të […]

Continue Reading

Shpëthimi i Mjekut/ “I meritojmë plotësisht bastardët që na drejtojnë”

Ndarja nga jeta e Perikli Dhales, emrit të njohur të futbollit jo vetëm për Tironen, por njekohësisht edhe kreut të PD ­së në lagjen 8 të kryeqytetit ka lënë të njohurit e tij me një dhimbje te madhe per kete humbje. Mes tyre, edhe mjeku i njohur i QSUT­se, Tritan Kalo, i cili shkruan se […]

Continue Reading

Briken Calja: “Unë jam Briken Calja, nuk përfaqësoj askënd tjetër. VIDEO

Briken Calja u prit si hero në Cërrik ku u kthye si kampioni më i ri i Evropës në peshëngritje. Shtangisti fitoi 3 medalje të arta duke u shpallur kamion i trefishtë kontinental dhe rezultat historik për vendin tonë. Bashkëqytetarëve dhe simpatizantëve ai iu tha se nuk do t’ua ngrijë festën duke i garantuar për […]

Continue Reading

Briken Calja me 3 medalje ari/ Shpallet kampion Europe në peshëngritje.

Kampionati Europian i Peshëngritjes, po zhvillohet në Bukuresht të Rumanisë,  ku merr pjesë edhe Shqipëria. Shqipëria u përfaqësua  nga Briken Calja, i cili në stilin e shkëputjes u shpall kampion Europe, duke fituar medaljen e artë pasi ngriti peshën 146kg. Në stilin e shtytjes, Calja ngriti 171 kg në provën e parë, duke siguruar automatikisht […]

Continue Reading

Florian Marku, nga burgu në 4 herë kampion bote në kick-box! (VIDEO)

Florian Marku, kick-boxeri shqiptar me ambicie shumë të mëdha, është shumë premtues në këtë sport. Ai është shpallur 6 herë kampion i Greqisë dhe 4 herë kampion bote. Marku ishte sot i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan ku ka rrëfyer historinë e tij dhe karrierën si kick-boxer. Sportisti rrëfeu se është […]

Continue Reading

Rusi/ Kampion bote në peshëngritje vritet në një përleshje në rrugë/ +18 Video

Rusi, Andrey Drachyov, Kampioni i botës në peshëngritje humbi jetën në spital pasi mori lëndime të rënda në kokë pas një përleshjeje në rrugë në qytetin Khabarovsk. Ngjarja u regjistruar në ambientet e jashtme të një lokali të dielën dhe e gjithë skena tronditëse është filmuar në kamera. Nga pamjet duket se mes 22 vjeçarit […]

Continue Reading

Kukësi shpallet Kampion i Shqipërisë për herë të parë. Video

Kukësi ka hyrë në histori pasi për herë të parë është shpallur kampione në Superligën Shqiptare. Me dy gola të Pejic, verilindorët arritën të fitonin 2-0 ndaj korçareve duke mbyllur llogaritë e titullit një javë para fundit të kampionatit. Kukësi-Skënderbeu një ndeshje e cila duhet të dhuronte spektakël është shndërruar në një arenë turpi nga […]

Continue Reading

Daniel Godelli shpallet kampion Europe në peshëngritje

Daniel Godelli fitoi Medaljen e Arit në Kampionatin Europian të Peshëngritjes. Godelli arriti të ngrejë 161 kg për peshën 77 kg, duke siguruar kështu vendin e parë në stilin e shkëputjes. Pas dy tentativave të dështuara me 156 dhe 158 kilogramë, Godelli arriti të ngrinte në provën e tretë peshën 161 kg. Në po të […]

Continue Reading

Izmir Smalaj: Synoj të bëhem kampion bote.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm kampioni europian në  Atletikë Izmir Smajlaj mbërriti në Aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë. Shumë miq e familjarë ishin në pritje të kampionit i cili u shpreh i emocionuar se medalja i shkonte të gjithë shqiptarëve, mbështetësve dhe familjes së tij. Smajlaj: “Ishte garë e fortë që […]

Continue Reading