Nga Andi Bushati: Çadra po e çmend Ramën

Megjithëse fillimisht u duk si një lëvizje nga halli, megjithëse u komentua si një manovër për të shmangur vettingun, megjithëse u përfol si një alibi për t’i shpëtuar humbjes së paevitueshme në zgjdhje, protesta e opozitës ka arritur ta destabilizojë keq kryeministrin. Po të shohësh me kujdes lëvizjet e Ramës, në këtë muaj kur opozita […]

Vazhdo të lexosh

Edhe 5 ministra do të shkarkohen

Rokada e nisur në kabinetin “Rama” nuk do të ndalet vetëm me largimin e Saimir Tahiri, Ilir Beqajt, Blendi Klosit dhe Bledi Çuçit. Në takimet e zhvilluar dje me Kryesinë dhe grupin parlamentar të Partisë Socialiste, Kryeministri Edi Rama ka sqaruar motivet që çuan në largimin e 4 ministrave. Para deputetëve dhe drejtuesve të PS-së […]

Vazhdo të lexosh