Nga Enton Abilekaj/ Rama, si viktimë e keqkuptimeve

Lexon shpjegimin e Kryeministrisë dhe duket se hamendjet bien me lehtësi përpara të vërtetës së thjeshtë. Duket sikur ajo pak transparencë u ka munguar gjithë historive me Kryeministrin që shpenzon miliona për veshje, udhëtime dhe llastime të tjera luksoze. Ai është vetëm viktimë e rrethanave. Ishte me pushime kur i erdhi papritur një ftesë nga […]

Vazhdo të lexosh

Strakosha ishte nga më të mirët në fushë për Lacion në ndeshjen ndaj Juventusit

“Tuttomercatoëeb”, ka zgjedhur notën 6.5 për gardianin shqiptar, dhe shkruan: “Pret mirë me duar në disa raste, ndonjëherë i beson shumë edhe këmbëve. I jashtëzakonshëm përballë Ronaldos, por në rastet e golave nuk ka çfarë të bëjë më tepër.” Ndërkohë, tek Juventusi Kielini dhe Pjaniç, vlerësohen të dy me notën 7, mbrojtësi si një “mur” […]

Vazhdo të lexosh

Buffon sot luan ndeshjen e fundit me Juven

Gianluigi Buffon luan ndeshjen e fundit me Juventusin. ‘Eurosport’ ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes që bardh e zinjtë do të luajnë përballë Veronës. Dy skuadrat luajnë sot nga ora 15:00 në ndeshjen e fundit të Serisë A për këtë sezon. Juventus (4-3-2-1): Buffon; Lichtsteiner, Benatia, Rugani, Alex Sandro; Marchisio, Bentancur, Sturaro; Douglas Costa, […]

Vazhdo të lexosh

Sot në ‘San Siro’ luhet Milan-Juventus

Ndeshja është programuar për t’u luajtur në një orar tepër të pazakontë për këtë klasike të aksit Milano – Torino, në orën 18:00, dhe skuadra e Vincenco Montellës duhet patjetër të hyjë në fushë për të fituar ndeshjen për të mos humbur akoma më tepër terren, kundrejt ekipeve që kryesojnë kampionatin italian. 12 muaj më […]

Vazhdo të lexosh

Strakosha: Dëgjova babain, ndala Dybalën

Gardiani i portës Strakosha ishte padyshim heroi i Lazios në fitoren ndaj Juventusit në Torino. Portieri i kombëtares shqiptare priti penalltinë e Dybalës, në minutën e fundit shtesë, por edhe disa gjuajtje të rrëzikëshme gjatë ndeshjes. Gardiani i Lazios ishte në një lidhje të drejtëpërdrejtë në emisionin ‘Zona Gol’, në Supersport, ku tregoi emocionet e […]

Vazhdo të lexosh

Champions League/ Sot luhet super ndeshja..

Sot në mbrëmje rikthehen ndeshjet  e Champions Leagues. Barcelona do të presë në ‘Camp Nou” skuadrën e Juventusit në kuadër të ndeshjeve të vlefshme për Grupin D Gjithashtu Bajerni do të luajë në shtëpi përballë Anderlechtit ndërsa Roma do të presë Atletico Madridin. Ja tabela me ndeshjet e tjera që do luhen sot:

Vazhdo të lexosh

Frika për sulm terrorist për pak desh shkakton tragjedi tek tifozët e Juventusit/ Foto+Video

Mijëra tifozë po vëzhgonin një transmetim të drejtëpërdrejtë të finales së “Champions Leage”, ku luante Juventusit kundër Real Madridit. Potr gati 1 mijë perso pësuan lëndime të lehta kur zhurma me zë të lartë, me sa duket fishekzjarre, shkaktuan panik pak para përfundimit të ndeshjes. Nga fundi i pjesës së dytë, turmat filluan të vraponin […]

Vazhdo të lexosh

Juventus në finale/ Presidenti Angneli është rrëzuar nga shkallët e stadiumit duke festuar/ Video

Juventus është finalisti i parë i Ligës së Kampionëve për të 9-nën herë në histori. Skuadra italiane në gjysmëfinale eliminoi Monakon, pasi e mposhti me rezultat 2-1 dhe nga të dy ndeshjet me rezultat të përgjithshëm 4-1. Golat për Juventusin i shënuan Mario Mandzukiç në minutën e 33-të dhe Dani Alves në minutën e 45-të. […]

Vazhdo të lexosh