Nuk ju është ofruar shërbimi i duhur. Ministrja e Drejtësisë shkarkon juristët

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një konferencë për mediat është shprehur se, ka pezulluar nga detyra disa zyrtarë të ZRPP, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Ajo ka publikuar denoncimet e qytetarëve në ‘platformën bashkëqeverisëse’, duke mara masa të menjëhershme disiplinore për juristët, njëri prej të cilëve në Fier dhe dy në Tiranës. Ministrja […]

Continue Reading

Marina Fari nga qëndrat estetike të shtrenjta tek darkat mondane. Mirëqenien e kam siguruar nga nëna ime artiste/Foto

Marina Fara , vajza  e vetme e këngëtares Eli Fara, vazhdon të mahnisë ndjekësit e saj në rrjetet sociale me stilin e jetës luksoze, që nga udhëtimet jashtë vendit, e deri tek fundjavat në pishina dimërore. Trajtimet në qendra estetiket shtrenjta, darkat mondane, veshjet markë, apo aksesorë super të shtrenjtë. Shumë prej tyre pyesin me […]

Continue Reading

Endira Bushati: Juristë të të gjitha partive, ulërisni!

E lexova, stërlexova Kushtetutën…. Askund nuk shkruhet që Parlamenti ka kompetencën të zgjasë afatin për dorëzim dokumentacioni për aplikantët e Vettingut… As për aplikime të reja…. Përveç kësaj, ku përfundoi transparenca e përzgjedhjes së kandidatëve….? A mund ta bëjë këtë Avokati i Popullit, të cilit i ka mbaruar mandati dhe po luan çdo gur brenda […]

Continue Reading