Leonard Olli jep dorëheqjen nga kreu i këshilltarëve të PD

Leonard Olli, kryetari i këshilltarëve demokratë në bashkinë e Tiranës, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Olli është shprehur se shkak për largimin e tij janë angazhimet profesionale. Vendin e Ollit në krye të grupit të këshilltarëve të PD e ka zënë Kreshnik Çollaku. Leonard Olli njihet për opozitën e fortë që ka zhviluar në Këshillin bashkiak të […]

Vazhdo të lexosh

Jep dorëheqjen Drejtori i SHISH, VISHO AJAZI LIKA

Syri.net mëson se sapo dhënë dorëheqjen Drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika. Dorëheqja e Visho Ajazit Likës ka ardhur kur në vend ka shpërthyer skandali i përgjimeve, që lidhin Saimir Tahirin, ish-ministrin e Brendshëm të qeverisë Rama me trafikun e drogës nëpërmjet grupit kriminal të Habilajve. CILI ESHTE VISHO AJAZI LIKA Visho Ajazi […]

Vazhdo të lexosh

Jep dorëheqjen kreu i AK-së për Tiranën Augent Xhaferaj

Pas paralajmërimit të kryetarit të saj Kreshnik Spahiu për një dorëheqje nga partia si pasojë e dështimit të negociatave me Bashën, ka ardhur dorëheqja e parevokueshme e kryetarit të AK-së për Tiranën, Augent Xhaferraj. Përmes një komenti të gjatë në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, Xhaferraj falënderon të gjithë bashkëpunëtorët e tij […]

Vazhdo të lexosh

Zheji-Ramës: Jep dorëheqjen. Nuk mban më

Jetojmë në kulmin e pasigurisë dhe të gënjeshtrës publike. Grabitja më e fundit me armë në dorë dhe me maska, ishte si edhe të tjerat në Rinas apo rrugëve, mjeshtërore, me bashkëpunim të thellë mes segmenteve të shtetit dhe bandave. Çoroditja dhe humbja e kontrollit është një emblemë e kësaj periudhe që po jetojnë sot shqiptarët nën këtë qeverisje. E turbullt dhe e dështake sa më s’ka. Kush […]

Vazhdo të lexosh