Ja si deputetët kanë shpërdoruar për qejfe jashtë vendit paratë publike

Në një raport të Kontrollit të Lartë të Shtetit, të cilit i referohet “Shqiptarja.com” rezulton se deputetët, në shumë raste, janë nisur më herët për të marrë pjesë në konferenca të ndryshme, duke u argëtuar me parë publike. Gjithashtu, ata kanë ndryshuar itinerarin e udhëtimit, duke prerë bileta të reja, po me paratë publike. Në […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Çmimet e produkteve nëpër burgje dyfish më shtrenjtë se jashtë tyre.

“Fiks Fare” bëri një vëzhgim në Institucionet e Ekzekutimit të Veprave Penale, duke parë sesi të burgosurit e kalojnë kohën e lirë dhe vështirësitë e shumta të tyre, që nga mungesa e ujit dhe deri te çmimet e vendosura në këto institucione, të cilat janë tejet të larta, pavarësisht se njësitë tregtare përzgjidhen me tenderim. […]

Vazhdo të lexosh

Fatbardh Kadilli/ Qasja e re me një listë ku qytetarët janë në vend të parë, vetvetiu çon në ‘sakrifikimin’e politikanëve. Politika nuk është funksion..

Fatbardh Kadilli, sekretar për burimet njerëzore në PD mbeti jashtë listave të 25 qershorit, por ai ka mbetur i mirëkuptuar me kreun Lulzim Basha dhe aspak i keqardhur. Sipas tij, qasja e re me një listë ku qytetarët janë në vend të parë, vetvetiu çon në “sakrifikimin” e politikanëve, ndryshe nuk do të ishte e […]

Vazhdo të lexosh

Ja emrat që mbetën jashtë liste nga PD

Këta janë disa nga emrat që Partisë  kanë mbetur jashtë listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit. Lexoni më poshtë listën e dorëzuara në KQZ. Jozefina Topalli Majlinda Bregu Eduard Selami Ridvan Bode Astrit Patozi Arben Imami Keltis Kruja Enno Bozdo Asllan Dogjani Kastriot Islami Myqerem Tafaj Bedri Hoxha Roland Keta Igli […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është gruaja që iu vendos tritol natën e kaluar

Në makinën e 50 vjeçares ishte vendosur një sasi e vogël tritoli, në pjesën e pasme të mjetit tip Smart. Shpërthimi ndodhi rreth orës 22:30, ndërsa makina ishte e parkuar poshtë pallatit ku ajo banonte. Polica ka marrë filmimet e kamerave të sigurisë në bizneset rreth pallatit ku banonte 50 vjeçarja. Deri më tani nuk […]

Vazhdo të lexosh

Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur shqiptar Françesk Radi

Ka ndërruar jetë në spital këngëtari i mirënjohur shqiptar, Françesk Radi. Ky i fundit ishte i shtruar në spital pasi pësoi një hemorragji cerebrale. Një javë më parë ishte shtruar në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por siç duket nuk ka mundur që të mbijetojë. Bashkëshortja e tij, spikerja e njohur Tefta Radi, bëri thirrje […]

Vazhdo të lexosh

“Dumrea”: Raiffeisen Bank tradhëton klientët e saj. Fshatarëve nuk u duhen as paga dhe as kredi

Faqja” Dumrea” here pas here ka ndjekur nga afer shqetesimin e ketyre banoreve dhe eshte bere nje ndihmuese e madhe per çeshtjen e tyre. Kjo faqe premton se do ti shkoje deri ne fund problemit te fshatareve te kesaj zone dhe do faktoje abuzimet qe Raiffeisen Bank iu ben atyre. I tille eshte dhe postimi i […]

Vazhdo të lexosh

Nga Frrok Çupi: Katër stade në ditën e pestë të protestës

Sot në ditën e pestë të protestës janë shënuar katër “milestone”. Sigurisht, nuk është si në ditën e parë ku shpërtheu në shesh entuziazmi qytetar kombëtar për largimin e një qeverie arrogante, të bezdisshme dhe jo- popullore. Atë ditë, me 18 shkurt, shumica e qytetarëve menduan se “qeveria do të bindet” për pak orë dhe […]

Vazhdo të lexosh