Video/ Policët italianë kanë shpëtuar në çastin e fundit një të ri shqiptar që u hodh nga tarraca e një pallati në Romë.

Policët italianë kanë shpëtuar në çastin e fundit një të ri shqiptar që u hodh nga tarraca e një pallati në Romë. 26-vjeçari tentoi t’i jepte fund jetës duke u hedhur nga tarraca e pallatit pesëkatësh në rrugën Lorenzo il Magnifico, zona Porta Pia, shkruan SYRI.net. I riu, ndoshta për shkak të problemeve psiqike, nga […]

Continue Reading

Oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës.

Dëshmi kyçe pritet në ditët në vijim. Është një oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës. Tashmë, historia e përgjimeve që kanë implikuar ish-ministrin e Brendshëm në trafikun ndërkombëtar të drogës ka kulmuar me bllokimin e pasaportës së tij dhe të kartës së identitetit. […]

Continue Reading

Demiraj takim me ambasadorin e Italisë: Luftë totale mbjelljes së kanabisit

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj priti në një takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo, me të cilin biseduan rreth bashkëpunimit të frytshëm dy palësh. Ambasadori italian Cutillo i shprehu ministrit Demiraj përgëzimet për postin e Ministrit të Punëve të Brendshme, në këtë moment delikat dhe të rëndësishëm për vendin. […]

Continue Reading

Pse është alarmuar miku italian i Edi Ramës?

Njerëz të afërt me kryebashkiakun e Veronës Flavio Tosi janë të alarmuar nga risku i shpërthimit mediatik të një skandali që po konsumohet në Tiranë. Disa komunikime konfidenciale të siguruara nga Hashtag.al sugjerojnë se bashkëpunëtorët e Flavio Tosit po investohen për të sfumuar bujën e një kontrate të dyshimtë shitjeje e cila është denoncuar në […]

Continue Reading

De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!

Xhani De Biazi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj Italisë dhe miqësoren ndaj Bosnjës. Gjatë fjalës së tij për gazetarët e pranishëm, ai hodhi poshtë zërat se do të largohej nga drejtimi i Shqipërisë […]

Continue Reading

Gjykatësi Franco Roberti, po heton biznesin kriminal të kontenierëve

Nuk ndalojnë mediat italiane duke shkruar për kontenierët me plehra të rrezikshme italiane që mund të jenë groposur në Shqipëri. “Qeveria e Shqipërisë lëkundet për “aferën e mbetjeve”, keshtu e titullon shkrimin e saj gazeta italine “Roma” kushtuar çeshtjes së kontenierëve të zhdukuar në Shqipëri. “Roma” vë në dukje faktin se Rama në fushatë zgjedhore […]

Continue Reading

Kreu i Antimafias italiane: Shqipëria e dyta në botë për drogat e lehta

Në një intervistë për “La Repubblica” Prokurori i Përgjithshëm i Antimafias e Antiterrorizmit italian Franco Roberti është shprehur se “pas amerikano-jugorëve, shqiptarët janë komisionarët më të mirë të drogave të lehta në botë. Duke folur lidhur me ngjarjet e rënda që kanë ndodhur gjate ditëve të fundit në provincën e Foxhias, mes të cilave zjarri […]

Continue Reading

Senatori italian: Qeveria e Bashës do luftojë drogën dhe krimin

Çadrën e Lirisë e ka vizituar sot senatori italian, Mario Mauro, ish zv.president i Parlamentit Europian dhe ish ministër i Mbrojtjes së Italisë. Në fjalën e tij ai tha se të gjitha partitë komuniste pas rënies së Bashkimit Sovjetik u kthyen në socialiste dhe bëjnë gjasme sikur e duan Europën. Mauro u shpreh se asnjë […]

Continue Reading