Pas vendimit të Trump, Irani paralajmërim të frikshëm, BE deklaratë të fortë

Reagime, shqetesime dhe pakenaqesi te shumta pas vendimit te presidentit amerikan Trump, për tërheqje nga marrëveshja ndërkombëtare bërthamore me Iranin, duke rritur rrezikun e konfliktit në Lindjen e Mesme. Departamenti amerikan i Thesarit tha se sanksionet kundër Iranit do të rikthehen. Departamenti amerikan i Shtetit lëshoi po ashtu një deklaratë, duke thënë se Uashingtoni do të […]

Vazhdo të lexosh