Si po mbahet peng investimi 7 milion euro ne Malesine e Madhe (detaje)

Energjia diellore ka vite që përdoret në vendet e zhvilluara, duke u konsideruar si burim energjie i padiskutueshëm në të ardhmen, sepse ajo është një burim jetik, lëndë e parë e aktivitetit të njeriut që po bëhet gradualisht edhe më e rëndësishme në shoqëri. Shqipëria e ka të domosdoshëm investimin për këtë lloj energjie pasi […]

Continue Reading

Shpërthejnë mbështetjet amrikane ndaj Bashës. Ish-këshilltari i Regan: Unë e njoh dhe i besoj vetëm Lulzim Bashës në Shqipëri

Gjatë vizitës në SHBA, kreu i PD-së Lulzim Basha është takuar gjithashtu me kongresmenin e Kalifornisë Dana Rohrabacher, anëtar me peshë i Komitetit të Punëve të Jashtme dhe Kryetar i Nënkomitetit për Europën dhe Euroazinë të Kongresit. Kongresmeni Rohrabacher, i cili u takua me Bashën në Uashington, i tha Breitbart News se ai e çmon […]

Continue Reading

A po pastron para gruaja e Ramës, me bankën e saj?

Në fillim të muajit Shtator të vitit 2015, në media rrodhi një raport konfidencial, i mbajtur sekret deri më atëherë i misionit të OSBE-së në Tiranë. Opinioni u trondit për ato që shkruheshin aty, veçanërisht për kryeministrin e vendit, i zgjedhur vetëm 2 vjet më parë me “1 milion shuplaka”. Raporti, i hartuar gjatë vitit […]

Continue Reading