Nga Namir Lapardhaja: PS dhe LSI janë bashkëfajtore në Berat për keqqeverisjen

Konflikti i ndezur prej kohësh në shtëpinë e madhe të koalicionit qeveritar, ka zbritur ditën e sotme sherrshamatanë e tij në këshillin bashkiak të Beratit: PS-ja në mënyrë demonstrative ka bojkotuar mbledhjen e radhës së këtij këshilli, ndërsa vetëm pak orë më pas ka shpërndarë një komunikatë për shtyp ku bën të ditura arsyet e […]

Vazhdo të lexosh

Thahen rreth 170 palma ne Divjake! Foto

Ky eshte nje shperdorim i dhjetra mijera eurove nga taksat e shqipetarve per fasade, propagande, dhe ku fshihen interesa te biznesit! Nderkohe na mungojn elemente baze jetik si uij i pishem, rruge, rruge bujqesore, ndricim, pasteriti etj etj… Nga ana tjeter fshati eshte lene ne harrese, vemendja eshte perqendruar ne qender se aty jane kamerat, […]

Vazhdo të lexosh