Luciano Spalleti largohet nga Interi.

Luciano Spalletit për tu larguar nga Interi. Por ndryshe nga kolegu i tij në pjesën tjetër të qytetit, Spalletti është shkarkuar nga drejtuesit zikaltër. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit. “FC Internazionale Milano mund të konfirmojë se Luciano Spalletti nuk është më trajneri i ekipit të parë. Klubi dëshiron të falënderojë Spalletin për […]

Vazhdo të lexosh

Spalletti: Rezultati i duhur për moralin

“Fakti që ne përmbysëm rezultatin me atë shtytje mënyrë ishte fantastike. Ne pamë se si tifozët në stadium festuan atë që do të thotë shumë për ta. Kemi sulmuar gjithmonë dhe gjithmonë jemi përpjekur të arrijmë para portës së tyre, kështu që ne kemi dhuruar një performancë të mirë-deklaroi Spalleti pas ndeshjes. “Ky rezultat na […]

Vazhdo të lexosh

Champions League/ Ja datat kur do luhen dy super ndeshjet Barcelona – Inter

Dje është hedhur në Montecarlo shorti i Champions League për sezonin 2018/2019. Interi ndodhet në “Grupin e Ferrit” ku do të përballet me gjigantët europiane: Barcelonën, Tottenhamin dhe PSV-në. Pas shortit të gjithë pyesin për datat e dueleve ndërmjet Interit dhe Barcelonës. Sfida e parë do të zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, të mërkurën e […]

Vazhdo të lexosh

Interi feston 110 vite të historisë së tij

Është një datë speciale për Inter-in që feston 110 vite të historisë së tij, e cila nisi më 9 mars 1908 kur disa anëtarë desidentë të Milan-it vendosën t’i japin jetë krijesës së tyre të re, bazuar në lojtarë të kombësive të ndryshme, një utopi në atë kohë. Një miks kulturash dhe idesh që shpesh […]

Vazhdo të lexosh

Interi del fitues në derbin e Milanos/ Video

Ndeshja e derbit Inter-Milan ka dhuruar spektakel në San Siro në Milano. Golin e parë për Interin e shënoi sulmuesi, Mauro Icardi në minutën e 28’të, pas një superasisti nga Antonio Candreva. Goli i Icardit në pjesën e parë pasohet nga të tjerë në fraksionin e dytë. Milani ka barazuar rezultatin në 1:1 ndaj Interit […]

Vazhdo të lexosh