Kryemadhi/ Pa LSI nuk do të kishte reformë në drejtësi

Monika Kryemadhi, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama se LSI hidhte gurin dhe fshihte dorën për reformën në drejtësi. “Nuk kam asnjë koment. Reforma në drejtësi pa LSI nuk do bëhej dhe nuk do ishte pavarësisht se personit që nuk i ka interesuar reforma në drejtësi ka qenë Edi Rama. Nuk dua të hyj […]

Continue Reading

Idrizi i shfaq pakënaqësi Ramës për marrveshjen.

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka mbajtur një takim me strukturat e kësaj force politike në Vlorë. Ai ka deklaruar se PDIU ka votuar reformat e rëndësishme, duke mos vendosur asnjë lloj kushti. Idrizi është shprehur më tej se PDIU qëndron në mazhorancë për shkak të kauzave dhe jo për shkak […]

Continue Reading