Nga Ilir Kadia/ Mblidh shumë, shumë! Udhëheqja ka nevojë!

“Më erdhi Todi Lubonja nga Tirana në Korçë, me një makinë “Xhip”, e më tha se do shkonim në Pustec. Se në Komitet Qëndror kish shkuar një letër për një burrë 70 vjeçar që bënte seks edhe këtej edhe andej kufirit. Rasti kish ngjallur kureshtje të madhe tek Byroja Politike që ishte tek të gjashtëdhjetat. […]

Continue Reading

Nuk keni parë ndonjëherë dedikim më të bukur që një Gjysh i bën mbesës dhe djemve të tij.

Nga Ilir Kadia: Amal, mbesa ime e dytë lindi sot.Babi Besi e mori me makinën e tij luksoze mami Amardën afër agimi e dhe çoi në Spitalin Amerikan në mes të Tiranës. Atje Amal i dhuroi të qarat e bukura të dyve dhe pastaj pasi pozuan e bënë një qerre me foto fjetën të tre […]

Continue Reading

Gazeta “Koha JONE” fletushka kryesore që bënte thirrje pë shkatërrimin e shtetit në 97-ën. Foto

Gazeta “Koha JONE” ka qene gazeta kryesore e asaj periudhe qe me shkrimet dhe titujt e saj i hodhi benzine zjarrit qe me vone mori permasa katastrofike. Thirrjet e saj per rrembim armesh dhe permbysje qe te qeverise Berisha ishin nga me ekstazet. Nje nder to ka qene edhe gazetarja qe mbulonte jugun Zenepe Luka. […]

Continue Reading