Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka më partinë, por do të asgjësojë çështjen çame!

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka me partinë, por do të asgjësojë çështjen çame! Intervistë ekskluzive për Newsetika.al   Newsetika.al pyetje: z. Idrizi a ndiheni Parti tezge, shushunjë apo tepsie?   Shpëtim Idrizi : Pyetje etike dhe korrekte, sepse për herë të parë na pyesin si ndihemi, jo çfarë komenti kemi për çfarë […]

Continue Reading

Shpëtim Idrizi refuzon ofertën e Ramës për tu futur në zgjedhje pa opozitën

Pas takimit që ka pasur me aleatin e tij, Ilir Meta, Edi Rama duket se ka bërë tentativën e fundit për të bërë zgjedhje pa opozitën dhe pa LSI tashmë, duke joshur Shpëtim Idrizin. Oferta e Ramës për Idrizin ka qenë të futet në zgjedhje pa Opozitën pasi një gjë të tillë ka pranuar ta […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Ikja me bisht ndër shalë e Ramës dhe një loje e pisët e Blushit!

Qe dy dite pas protestes se 18 shkurtit shkruajta se strategjia e Bashes per ta futur Ramen ne hulline e coroditjes elektorale ishte brilante. Priti me durim 3 vjet e gjysem, nderkohe qe po rritej shqetesimi se vendi po shkonte drejt autoritarizmit. Basha ndejti ne heshtje, duke duruar dhe presionin e brendshem te partise se […]

Continue Reading

Idrizi drejt daljes më vete. Të marrim votën që na takon, më pas të mendohet për koalicionet”

Ka qenë vetë kreu i kësaj partie Shpëtim Idrizi, i cili gjatë një takimi me të rinj dhe simpatizantë të forcës që drejton në Bërzhitë të Tiranës, hodhi idenë se do të ishte më mirë sikur partitë politike të garonin më vete. Sipas Idrizit do të ishte më e udhës nëse partitë politike nuk krijojnë […]

Continue Reading

Meta niset për në Londër kurse PDIU braktis parlamentin dhe nuk voton ministrat.

Kriza politike në vend po arrin kulmin dhe retorika nga dy kampet, sa vjen dhe po ashpërsohet. Ilir Meta që deri në këtë moment është konsideruar si një “zgjidhje” e këtij ngërçi, ende nuk po vendos se si do të veprojë në situatën kur opozita kërkon qeveri teknike dhe Rama kërcënon se do të hyjë […]

Continue Reading

PDIU ka paralajmëruar se nuk do të votojnë sot 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama.

Deputetët e PDIU kanë paralajmëruar se nuk do të votojnë sot 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama. Burime pranë PDIU thanë se qendrimi i tyre ka të bëjë me pakënaqësinë që kanë me kryeministrin Edi Rama për moszbatimin e marrëveshjes së koalicionit. Edhe më herët, kreu i PDIU e njëherazi nënkryetari i Kuvendit Shpëtim […]

Continue Reading

Me të tjerë Çamë bëri marrveshje, me të tjerë Çamë qeveris. Po çamët e Artur Dojakës, ku janë?!

Jemi mësuar te degjojme mbi marrëveshje elektorale qeverise te cilat ndajnë pushtetin e votës ne vende pune dhe qeverisje zonash, drejtorisë dhe ministrisë, por jo te gjitha janë te tilla! Ne do sjellim sot ne vëmendjen e lexuesit te Perqasje.com Marrëveshjen për Koalicionin Parazgjedhor Midis Partisë Socialiste dhe Aleancës Popullore në kuadrin e Aleancës për Shqipërinë […]

Continue Reading

Idrizi i shfaq pakënaqësi Ramës për marrveshjen.

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka mbajtur një takim me strukturat e kësaj force politike në Vlorë. Ai ka deklaruar se PDIU ka votuar reformat e rëndësishme, duke mos vendosur asnjë lloj kushti. Idrizi është shprehur më tej se PDIU qëndron në mazhorancë për shkak të kauzave dhe jo për shkak […]

Continue Reading