Huliganët futen në fushën e lojës. VIDEO

Huliganët futen në fushën e lojës, hedhin fishekzjarre drejt tifozëve dhe rrahin lojtarët. Një kaos i vërtetë që rrallë herë shihet në një ndeshje futbolli por që bën për turp Gjermaninë. Federata pritet të marrë masa ndëshkuese për skuadrën vendase që është përgjegjëse për rendin dhe sigurinë në stadium.

Continue Reading

Pamje të reja dhune, kur huliganët rrahin deputetin Ziadin Sela në Parlamentin Maqedonas

Këto janë pamje të reja dhune që janë publikuar në mediat kosovare nga rrahja e deputetit shqiptar Ziadin Sela nga huliganët në parlamentin e Maqedonisë më 27 prill. Ato janë zbardhur nga kamerat e sigurisë së parlamentit. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Pavarësisht gjithçkaje që ka ndodhur dhe hetimet kanë nisur, huliganët ende vazhdojnë të […]

Continue Reading

Ja si huliganët e qëllonin Ziadin Selën/ VIDEO

Këto janë pamjet se si është goditur nga huliganët maqedonas deputeti shqiptar, Ziadin Sela, i cili u dëmtua më shumë se nga të gjithë. Ka qenë Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vladimir Gjorçev, i cili është gjendur para protestuesve duke tentuar që ti largonte nga salla e konferencave. Ai duket se ka arritur të bindë sulmuesit që […]

Continue Reading