Ja si mund të pastroni mëlçinë thjesht duke ngrënë ushqimet e duhura.

Njerëzit shpesh mendojnë se pastrimi i mëlçisë mund të bëhet më mirë përmes detoksifikimit të rreptë, që do të thotë mosngrënie apo marrje e kufizuar e kalorive. Por, në fakt ju mund të pastroni mëlçinë thjesht duke ngrënë ushqimet e duhura. Hani arra! Të gjitha arrat janë plot me aminoacide yndyrore esenciale, por arrat në […]

Vazhdo të lexosh

Ilaçi që kuron veshin dhe largon dhimbjen e kokës

Infeksionet e veshit janë shumë të dhimbshme sidomos kur bëhet fjalë për një fëmijë. Këtu është një ilaç natyral që duhet të provoni sepse me te vërtetë ju ndihmon. Përfitimet e hudhrës janë të njohura shekuj me radhe. Hudhra është një ilaç shumë i mirë natyror për shumë sëmundje. Një thelpi hudhër mund të shërojë […]

Vazhdo të lexosh

Recetë natyrore që mund t’ju ndihmojë të pastroni mushkëritë tuaja në vetëm 72 orë

Problemet shëndetësore me mushkëri janë probleme të zakonshme, pavarësisht nëse e konsumoni duhanin apo jo. Megjithatë, problemi bëhet akoma më keq nëse jeni duhanxhi sepse në këtë rast mushkëritë tuaja janë dëmtuar me siguri. Për fat të mirë, ka një recetë natyrore që mund t’ju ndihmojë të pastroni mushkëritë tuaja në vetëm 72 orë, transmeton […]

Vazhdo të lexosh

Ju vjen erë e keqe nga goja? Ja nga çfarë sëmundje vuani

Është normale që në disa momente goja juaj të mbaje ere të keqe, por nëse ky problem bëhet kronik atëherë duhet gjetur edhe arsyeja. 1. Nuk kujdeseni aq sa duhet për dhëmbet.  Në 85% të rasteve, era e keqe e gojës vjen për shkaqe dentare. Kujdes! 2. Nuk pini ujë aq sa duhet Nga dehidratimi […]

Vazhdo të lexosh

Kanceri i zorrëve mund të ndalohet nëse shmangni këto ushqime

Sipas studimeve të shumta, kjo lloj sëmundje nuk kursen edhe njerëzit në moshë të re, transmeton portali arbresh.info Një ndër produktet kryesore që parandalon këtë sëmundje është vitamina D të cilën duhet me patjetër ta merrni përmes rrezeve të diellit. Por për të parandaluar këtë sëmundje duhet të bëni kujdes edhe më këto ushqime: Alkooli Abuzimi […]

Vazhdo të lexosh

Hudhra është unike për shëndetin e njeriut. Konsumoni sa më shumë.

Nese pyesni ekspertet  e fitoterapise sigurisht do te jene dakord mbi faktin se hudhra ose ndryshe (hurdha) eshte nje nga aleatet me te mire natural ne dispozicion te njeriut .Dhe nese pyesni mjeket popullore dhe gjyshrit ose gjyshet tuaja ,mundesisht do te pergjigjeshin ne te njejten menyre .Hurdha eshte e vetme dhe mbetet unike . […]

Vazhdo të lexosh