Homazhet/ Xhaçka: U prehsh në paqe heroina jonë!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçak ka mbajtur një fjalë lamtumire për nëntetaren Zarife Hasanaj në ceremoninë e përcjelljes së dëshmores për në banesën e fundit. Ministjra Xhaçka u shpreh se askush nuk e kishte menduar një çast të rëndë si ky për tu mbledhur, Ajo shtoi se bashkë me trishtimin, ndjente edhe krenari e respekt […]

Continue Reading

Basha për Fadil Hasën/ Kemi humbur një nga artistët më të talentuar të humorit shqiptar

Lulzim Basha, bëri sot homazhe në nderim të aktorit të madh të humorit, “Artistit të merituar”, Fadil Hasa, i cili u nda nga jeta para kohe, pas një sëmundje të rëndë. Së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe deputetë e drejtues të Partisë Demokratike në Durrës, Basha vendosi një kurorë me lule në hollin e […]

Continue Reading

Presidenti Meta, homazhe në nderim të Luzhiana Abazit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë sot në homazhet në nderim të Luzhiana Abazit, një aktiviste e njohur dhe një nga ish-themeluesit e LSI, e cila përcillet sot për në banesën e fundit. Abazi humbi jetën nga një sëmundje e rëndë në moshën 47-vjeçare. Të afërm, miq, kolegë, dashamirës i kanë dhënë sot asaj lamtumirën e […]

Continue Reading

Basha homazhe tek monumenti i Adem Jasharit

Kryetari i Partisë Demokratike ka zhvilluar sot homazhe tek monumenti i Adem Jasharit në Tiranë, në përkujtim të rënies heroike të tij dhe të 55 Jasharëve të tjerë në Prekaz për pavarësinë e Kosovës. Basha tha se “trimëria dhe sakrifica e familjes Jashari për Kosovën e lirë është ndër aktet më të ndritura të historisë së […]

Continue Reading