Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon heqjen e imunitetit dhe arrestimin e ish-ministrit Tahiri

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon nga Kuvendi i Shqipërisë, heqjen e imunitetit për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Kërkesa është bërë gjatë ditës së djeshme. Kërkesa për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit është bërë nga prokuroria, me qëllim që të hetohet ish-ministri. Emri i Saimir Tahirit ka dalë në përgjimet e policisë italiane […]

Vazhdo të lexosh