Arrestohet biznesmeni i fuqishëm dhe kandidati për deputet i PS

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia ka vënë në pranga themeluesin e UET Henri Çilin bashkë me avokatin e tij dhe 12 persona të tjerë, nën akuzat e korrupsionit në organet e drejtësisë. Bëhet me dije se bashkë me Çilin dhe avokatin e tij Ilir Korbi është arrestuar dhe biznesmeni i fuqishëm […]

Continue Reading

Henri Çili: Pa Ilir Metën, skena publike do ishte me një zë të munguar

Gazetari Henri Çili është i mendimit se shqetësimi i presidentit Ilir Meta në parim është i drejtë. Çili u shpreh se pa presidentin e republikës, skena publike do ishte me një zë të fuqishëm të munguar. Henri Çili: Në parim ka një shqetësim të drejtë dhe legjitim dhe unë mendoj që pa presidentin e Republikës, skena […]

Continue Reading

Muçi dhe Çili, këta zara të Ramës për të denigruar Lubonjën

Fatos Lubonja është sot përsëri një i persekutuar politik. Ashtu sikundër ishte deri para viteve ’90. Ky është padyshim një fat i hidhur për Lubonjën, por edhe një tregues për regresin herë të dukshëm dhe herë të padukshëm ku po zhytet shoqëria shqiptare. “Del në ekran kryeministri dhe thotë për të dhe për gazetarët e […]

Continue Reading

A i ka ‘këshilluar’ Henri Çili, Grida Dumën dhe Ervin Salianji për të mos shkuar në çadër dhe protestë?

Çadres se protestes prej kohesh i ka munguar prania e dy sekretareve te PD-se. Behetj fjale per sekretaren per mardheniet me publikun,Grida Duma dhe sekretarin per aksionin  qytetar, Ervin Salianji që per hir te vertetes duhet thene se i la qytetaret ne balte nga frika. Kjo mungese eshte vene re edhe nga demokrate te shumte te […]

Continue Reading