Basir Çollaku: Suksese ne jete Shqiperia ime

Suksese ne jete Shqiperia ime.. Nga sot Orik Shyti, Laert Shyti, Altin Arapi, dikur te emertuar, nga ish-drejtesia, si krere te organizates “Hakmarrja per Drejtesi”, jane te pafajshem dhe biznesmene te ndershem. Vendimi i Gjykates se Apelit shoi dilemat e dy dekadave.. Atje ku gjendeshin ne Zvicer te pandehurit e djeshem kishin azil politik. Fix […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Sot ne Banditistan! Ja të gjitha krimet që ka kryer” Hakmarrja për drejtësi”

Kryebanditi Edvin Kristaq Rama shpall te pafajshem anetaret e organizates terroriste “Hakmarrja per Drejtesi”! Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama, sot, ne perputhje me nje marreveshje elektorale te vitit 2013 me grupin terrorist “Hakmarrja per Drejtesi”, shpalli te pafajshem drejtuesit kryesor te grupit, vellezerit Shyti, djeme te xhelatit te diktatures komuniste Harejdin Shyti i denuar […]

Vazhdo të lexosh

“Hakmarrje për drejtësi” shpallet e pafajshme. Mes tyre edhe ai që vrau shoferin e Kryeprokurorit në mes të Tiranës.

E gjithe organizata kriminale shpallet e pafajshme. Tashme te gjithe banditet  e kesaj organizate kriminale jane te gatshem per ti perdorur per zgjedhjet e 18 Qershorit. Këtë vendim ka dhënë mesditën e sotme gjykata e Apelit për Krimet e Rënda. Gjyqi ndaj tyre kishte vite që vazhdonte dhe sot kanë marrë pafajësinë. Anëtarët e  organizatës […]

Vazhdo të lexosh