Zbulohet gruaja që akuzoi për kanosje dhe kërcënime ish deputetin e Partisë Socialiste, Hamit Kosta

Zbulohet gruaja që akuzoi për kanosje dhe kërcënime ish- bashkëshortin dhe ish- deputetin e Partisë Socialiste, Hamit Kosta. Gruaja në foto quhet Elda Tabaku, 38 vjeçe nga Elbasani dhe ka denoncuar ish- deputetin socialist me të cilin kanë bashkëjetuar për 10 vite, ndërsa kanë edhe një vajzë. Ish-deputeti socialist, Hamit Kosta është lënë në burg, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Suela Hodo: Tradhëtia

E renda,vrastarja,hakmarrsja,fyersja,c’burreruesja,e perdala,qe ne jete e provon gjithsecili nga ne! Askush nuk i shpeton tradhetise. Tradhetohemi nga miku a mikesha,shoku a shoqja,burri a gruaja! Kaperdijme lotet e hidhur dhe vazhdojme te jetojme, duke ecur para,per te pritur tradhetine e rradhes,e mesojme te ruhemi dalengadale nga gjithkush, aq sa edhe vetes nuk i besojme dot me. […]

Vazhdo të lexosh

20 të shoqëruar për krimin horror në Tiranë

Sot jane zbardhur detaje te reja në lidhje me vrasjen makabre të Fatime Hidës, ngjarje e zbuluar mbrëmjen e djeshme në fshatin Mihajas të Bërzhitës. Gruaja 74-vjeçare është gjetur e lidhur këmbë e duar dhe kishte ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe mësohet se ishte grabitur. Ajo pak ditë më parë kishte shitur disa bagëti […]

Vazhdo të lexosh

Rama mbrohet pas Zaho-s

Provokimi që iu bëri Rama demokratëve dje, kur kaloi pranë protestës, ndezi thirrjet “kriminel” dhe “hajdut”, por askush nuk iu afrua më shumë se ç’duhej. Në fillim kryeministri kaloi i rrethuar nga truprojat e tij. Shkoi në një lokal aty pranë dhe drekoi me familjen. Në kthim, kur protestuesit ishin përgatitur ta shihnin tek kalonte, […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është gruaja që krijoi incidentin në çadrën e PD-së kur fliste Berisha. Foto

Eklarina Hoxha është gruaja që sot krijoi një incident me mbështetësit e opozitës në çadrën e ngritur para kryeministrisë. 50-vjeçarja nga Vlora, militante e PS-së, aktualisht është shoqëruar në Komisariatin numër 1 ku po mbahet jo si e ndaluar por për të shmangur ndonjë konflikt. Po kush është militantja e zjarrtë e Partisë Socialiste, Elkarina […]

Vazhdo të lexosh

Nga Elida Rusta: Gruaja e shefit

Takova një ditë gruan e shefit. E ftova për kafe dhe i qava hall , teksa i kërkova ti thoshte të shoqit të më jepte lejen e vitit në verë,të shkoja te prindërit se në dimër në bjeshkë nuk dilet prej borës. Gruaja e shefit u shndërrua në njē qenie të lumtur! Me gjasë i […]

Vazhdo të lexosh