“Zëri i Amerikës” përgënjeshtron Ramën/ Balili u vetëdorëzua, nuk u arrestua

Zëri i Amerikës ka mësuar se prej gati një viti, policia shqiptare përveç veprimeve operative, kontrolleve në banesa apo mbajtjes nën mbikqyrje të familjarëve kishte nisur bisedimet dhe me familjarët duke nxitur dorëzimin e Balilit pranë autoriteteve. Këto bisedime mësohet se janë drejtuar nga kreu i Policisë shqiptare Ardi Veliu. Eshtë pikërisht zoti Veliu, personi […]

Vazhdo të lexosh

Greqia pushton Bularatin, kurse Rama merret me antarësime në PS. VIDEO

Teksa Kryeministri shqiptar merret me antaresime në partine e tij,  ekstremistët grekë pjesmarrës ne varrimin e Kostandinos, kanë bërë thirrje të ndryshme nacionaliste ndaj shqipëtarëve. Në thirrjet e tyre ata kanë parrulla antishqiptare ku nuk kanë kursyer thirrjet as ndaj mediave; “Gazetar të poshtër”. Gazetarët e pranishëm në ceremoni raportojnë se disa nga thirrjet antishqiptare […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi/ Pse Nano u tërhoq më 1998-ën nga projekt-ideja për ndarjen e Kosovës?!

Në nëntor 1997 ndodhi një ngjarje shumë e përfolur e kohës. Fatos Nano i sapoardhur në pushtet e kryeministër i Shqipërisë u takua në Kretë të Greqisë me presidentin e Serbisë, Sllobodan Milosheviç. Takimi u sponsorizua prej kryeinistrit të Greqisë, Kostas Simitis, në kuadër të një samiti të kryeministrave dhe kryetarëve të shteteve ballkanike në […]

Vazhdo të lexosh

Ministri jashtëm grek/ Do ta zhdukë emrin Çamëri edhe nga librat e hartat shkollore të Shqipërisë.

Greqia jo vetëm që nuk pranon se ekziston një çështje çame po do ta zhdukë emrin Çamëri edhe nga librat e hartat shkollore të Shqipërisë. Kjo ka qenë deklarata që është bërë nga ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias në Parlamentin e shtetit fqinjë. Ministrit të Jashtëm grek i janë kërkuar sqarime për bisedimet që […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi: Bravo zoti Rama! Nëse nuk di, pyet o burrë!

Mbrëmë përmes një interviste të zëdhënësit të BDI-së në Maqedoni, Artan Grubi, mësuam se marrëveshja e partive politike shqiptare na qenka firmosur në zyrën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Në emission, gjatë intervistës, u shfaq vazhdimisht një foto e tryezës së bisedimeve dhe nënshkrimeve, nën mbikëqyrjen e zotit Rama. Ndërsa sot kemi produktin negativ […]

Vazhdo të lexosh