Shqiptarët spektakël nga burgu grek/ Shishet me pije të shtrenjta dhe mijëra euro. VIDEO

Të burgosurit shqiptarë sfidojnë drejtësinë greke. Në mediat helene është publikuar një video, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli. Në pamje shquhen qartë televizori satelitor, sistemi funksional i audios, shishet me pije të shtrenjta dhe kartëmonedha të pafundme me vlerë […]

Vazhdo të lexosh

Shqipërinë nuk e rrezikon ekstremizmi grek, por babëzia kryeministrit tonë që shitet si patriot!

Nga Enver Bytyçi. Në Bularat të Dropullit pardje u vra një minoritar e njëkohësisht shtetas grek. Kishin ardhur me qindra grekë, ndër ta ministra, deputetë, shkrimtarë, gazetarë, të cilët po përkujtonin 28 tetorin, atë që ata e quajnë ditën e luftës italo-greke, të zhvilluar në territorin e shqiptarëve. Përkujtuan të vrarët e asaj kohe, ështrat […]

Vazhdo të lexosh

Ka bërë dikur “shqiponjën”, ekipi grek nuk nënshkruan me futbollistin shqiptar

Në një mesazh dërguar menaxherit rumun të mesfushorit, drejtori i Larisas pretendon se e kishte gënjyer për pagën që përfitonte Batha te Partizanit (6000 nga 4000 euro që merrte realisht, ndërsa Larisa i kishte ofruar 8000). Sigurisht që “shqiponja” e Bathës është arsyeja më absurde, pasi konsiderohet, sikurse nga serbët, simbol i të ashtuquajturës Shqipëri […]

Vazhdo të lexosh

Ambasadorët presion mbi Ramën për…

Sipas mediave të vendit fqinjë ai po tërheq edhe vëmendjen e kancelarive europiane. Një javë më parë si pasojë e tentativës për të miratuar planin urbaiistik të Himarës nga i cili pretetendohen se preken të drejtat e disa qytetarëve grekë tensioni mes Athinës dhe Tiranës u rrit. Presidenti grek Pavlopulos në darkën me Presidentin francez Emanuel […]

Vazhdo të lexosh

Përfaqësuesi i Kryeministrisë flet greqisht: Të gjithë ndjehemi nga pak grek

Festa Kombëtare e Greqisë ka bashkuar partitë minoritare në Shqipëri. Gjatë festës së zhvilluar dje në Finiq kanë qënë të pranishëm kryetari i bashkisë së Finiqit, Leonidha Kristo ,përfaqësuesi i kryeministrisë, Alket Hyseni, kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, kryetari i Partisë MEGA, Kristaq Kiço, zëvendëskonsulli i Greqisë në Gjirokastër, Kostandinos Niqelis, deputeti i PS, Andrea […]

Vazhdo të lexosh