Del ekspertiza/ Admir Murataj është qëlluar nga(shokët) një distancë prej rreth 15 metrash.

Admir Murataj është qëlluar nga një distancë prej rreth 15 metrash. Ky është konkluzioni me të cilin dolën ekspertët e Mjekësisë Ligjore.  Ekspertiza i është dorëzuar Prokurorisë së  Krimeve të Rënda, të cilët po kryejnë hetimet lidhur me grabitjen e aeroportit të Rinasit. Sakaq, në dokumentin e mjekësisë ligjore thuhet se predha në kokën e […]

Continue Reading

Arrestohen 3 autorët dhe vajza që futi në kurth tregtarin duke i grabitur 60 mijë euro

Policia zbardh ngjarjen, identifikon dhe arreston autorët e dyshuar të vjedhjes së banesës të shtetasit S.Z., ndodhur më datë 08.05.2019. Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin, pas një pune të mirë-organizuar hetimore dhe profesionale dhe në bazë të provave të grumbulluara, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasve: B.H., 30 vjeç, M.Ll., […]

Continue Reading

Ç’po ndodh? Qeveria e Kanadasë: Mos shkoni në Shqipëri, atje të rrëmbejnë dhe grabitin.

Qeveria e Kanadasë ka përditësuar të dhënat për të gjithë shtetasit e saj që kërkojnë që të udhëtojnë drejt Shqipërisë, duke i paralajmëruar dhe për incidentet që mund t’iu ndodhin në Rinas, referuar grabitjes më të fundit, ku u morën rreth 10 milionë euro. Ndërkohë që raporti i bën jehonë dhe vjedhjeve të zakonshme në […]

Continue Reading

Grabitja në Rinas: Bandë e organizuar në mes të Tiranës/ Gjendet furgon i tretë i shkrumbuar në Tapizë

Në vijim të hetimeve lidhur me grabitjen e miliona eurove në avionin që priste te nisej nga Rinasi, mëngjesin e sotëm është gjetur një tjetër furgon i djegur në afërsi të Tapizës. Bëhet me dije se policia po heton nëse furgoni që u gjet i shkrumbuar ka lidhje me grabitjen e një dite më parë, […]

Continue Reading

`Austrian Airlines`: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!

Pas ngjarjes së bujshme që ndodhi ditën e djeshme në aeroportin e  Rinasit, ku një grup i armatosur grabiti ngarkesën në para në avionin e linjës Austri-Tiranë dhe anasjelltas, ka reaguar edhe kompania e madhe ajrore austrikake. Zëdhënësja e kompanisë, Tanja Gruber, nëpërmjet një njoftimi zyrtarë njoftoi, se si masë sigurie do të ndërpriten transferimet […]

Continue Reading

Monstra/ Grabitja në Vlorë, nipi, plumb në kokë gjyshit të tij.

Ka ndërruar jetë i moshuari në Vlorë, i cili mbrëmjen e djeshme u dhunua nga gabitësit. Mësohet se 69-vjeçari ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës, duke mos i rezistuar plagëve që kishte marrë në kokë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku persona ende të paidentifikuar u futën në banesën e të moshuarit dhe e goditën […]

Continue Reading

Dalin pamjet si u grabit pika e karburantit pak ditë më parë në Vlorë. VIDEO

Ditën e sotme Report Tv ka bërë publike pamjet e kameras së sigurisë së karburantit, ku shfaqet ajo që ndodhi natën e grabitjes. Siç shikohet edhe nga pamjet filmike, dy të rinjtë afrohen fillimisht qetësisht pranë kabinës ku qëndronte roja i objektit. Pasi vëzhgojnë të gjithë ambientin me një armë në dorë ata kërcënojnë rojen […]

Continue Reading

Nga Fatmir Guda/ “GRABITJE DHE NË LESKOVIK, ATY KU NUK U GRABIT AS MË ’97”.

“Rilindja” s’paska të sosur me rekordet e shtuara negative ditë pas dite. Pasiguria dhe mungesa e rendit publik tanimë e ka shtrirë hartën e vet në gjithë gjeografinë e vendit, madje edhe aty ku nuk u guxua të grabitej as më ’97, kohë kur bandat dhe maskat bënin ligjin. Haberet tashmë vijnë edhe nga Leskoviku […]

Continue Reading

Pukë/ Arratiset nga qelia i arrestuari për grabitjen e emigrantit

Një i arrestuar është arratisur nga policia e Shkodrës. Rreth orës 11:00 të paradites së sotme, gjatë kohës që po përgatitej dokumentacioni për transferim në dhomat e paraburgimit të Komisariatit të Policisë Shkoder, është larguar nga dhoma e shoqërimit të Komisariatit të Policisë Pukë i arrestuari Ermirjon Nikja , 20 vjeç, banues në Don Bosko […]

Continue Reading

Grabitje me armë tek liqeni artificial

Një adoleshent ka denoncuar në policinë e Tiranës mbi grabitjen e çantës dhe dy celularëve në Kodrat e Liqenit në Tiranë. Burime policore bënë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 të ditës së djeshme, ndërsa adoleshenti është kanosur me thikë nga dy persona, ende të paidentifikuar. Burimet policore shprehen se dyshohet se […]

Continue Reading

Një tjetër grabitje me levë në kokë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Këtë herë grabitja ka ndodhur në qytetin e Laçit.

Një tjetër grabitje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Këtë herë grabitja ka ndodhur në qytetin e Laçit. Burime nga policia lokale thanë për SYRI.net se rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm është sulmuar me levë dhe më pas i janë marrë lekët një 46-vjeçari me inicialet A. […]

Continue Reading

E fundit: Grabitje me armë në Tiranë. Grabitësit marrin miliona lekë dhe serverin e kamerave

Burime nga policia thanë se rreth orës 05:45, në autostradën Durrës-Tiranë, tek një firmë private, nga pjesa e pasme e saj, duke mos u diktuar nga rojet e sigurisë, kanë hyrë dy persona të pa identifikuar, të cilët kanë hapur kasafortën dhe në brendësi të cilës kanë marrë rreth 10 milionë lekë të vjetra, si […]

Continue Reading

3 persona të armatosur grabisin shtëpinë e kambistit në Maliq

Tre persona të armatosur kanë grabitur banesën e kambistit Vilson Mara në Maliq mbrëmjen e së shtunës. Ata kanë rrëmbyer rreth 1 milionë lekë. Në momentin e grabitjes nuk ka pasur njeri në shtëpi. Ka qënë e zonja e shtëpisë, Lindita,  që e ka parë e para atë që ndodhur dhe ka parë tre personat […]

Continue Reading

Dy persona të maskuar kanë sulmuar dhe i kanë marrë çantën plot me lekë një kambisti në Korçë

Dy persona të maskuar kanë sulmuar dhe i kanë marrë çantën plot me lekë një kambisti në këtë qytet. Burime nga policia thanë se ngjarja ka ndodhur sot në lagjen numër 18 në Korçë, tek rruga “Petraq Shomo”. Sipas policisë, dy persona të maskuar i kanë dalë në rrugë dhe i kanë vjedhur me dhunë  […]

Continue Reading

E gjithë Tirana e mbushur me kioska dhe administratorë për zgjedhje dhe vota.

Te gjithe e kemi pare se si me nje shpejtesi rrufe e gjithe Tirana po mbushet me kioska. Pothuaj ne cdo 300 m, pa perfshire ketu ngritjen e tyre neper pallate, ka nga nje kioske. Ky vrull”punesimi” i Erion Veliajt ka vetem nje qellim: punesimin e nje pjestari per cdo familje te majte duke i […]

Continue Reading