Vazhdon gallata e grabitjes, Prokuroria: Nuk është e vërtetë se janë zbuluar grabitësit.

Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Policisë së Shtetit kanë reaguar në lidhje me disa informacione që kanë qarkulluar ditën e sotme në media të ndryshme për identifikimin e disa prej pjestarëve të bandës që grabitën shumën e parave pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit. Në reagimin e prokurorisë thuhet se këto informacione […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Dylgjeri: Dje mungoi edhe qytetari digital!

U grabit një furgon që transportonte paratë e bankës drejt Rinasit dhe infomacion për rendin ishte minimal. Siç u pa, në vëndngjarje nuk mungonin kalimtaret e rastësishëm, por mungoi Informacioni për policinë. Mungoi qytetari digital! Kjo mungesë i bëri përshtypje edhe Ministrit Tahiri. Siç u pa më pas nga pamjet, në vendngjarje kishte vetëm katundar […]

Vazhdo të lexosh