Nga Enver Bytyçi/ Kush nuk i thotë Hashim Thaçit tradhëtar, “ai është gomar”!

Përpjekjet për korrigjimin (në të vërtetë ndryshim-shkëmbimin) e territoreve të Kosovës nga Hashim Thaçit dëshmojnë për tradhëti të lartë të tij dhe komplot me Serbinë e Rusinë kundër shtetësisë dhe sovranitetit të atdheut! Bota e ligë ka shpikur perversitetin e tipit Edi Rama për t’iu kundërvënë ligjeve shtetërore që e dënojnë tradhëtinë. E nisa me […]

Vazhdo të lexosh

Pse po zhduken gomerët në Shqipëri?

Punimi i tokës në Shqipëri, ka ardhur duke u mekanizuar vit pas viti dhe nevoja për të përdorur kafshë për plugim dhe transport rrjedhimisht është ulur. Shtimi i traktorëve, minitraktorëve dhe autokombajnave ka zëvendësuar me kalimin e viteve kaun, kalin, mushkën, gomarin. Të mos qenurit më të nevojshme, ka sjellë “zhdukjen” e disa kafshëve, që […]

Vazhdo të lexosh

Opinionistët shpërthejnë në fyerje mes tyre/Video

Dy gazetarët Robert Rakipllari dhe Lorenc Vangjelli kanë shkaktuar mbrëmë një incident në studion e “Opinion” që njihet për debate të ashpra mes politikanëve, por kësaj radhe nuk i kanë shpëtuar as gazetarët….Ata kanë kaluar në ofendime personale, ç’ka detyroi drejtuesin Blendi Fevziu të fusë reklama. I gjithë debati nisi për raportin Rama-Meta, që sipas […]

Vazhdo të lexosh