Kamza mposht Tiranën me rezultatin 0-1. VIDEO

Kamza ka mposhtur Tiranën me rezultatin 0-1, në takimin e parë të Kategorisë Superiore të zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Ishte Sebino Plaku që me golin e tij në minutën e 90-të i dha fitoren skuadrës. Tirana dështon kështu të festojë me fitore rikthimin në Superiore, por kampionati është i gjatë dhe trajneri Ze Maria do […]

Vazhdo të lexosh

Arben Minga, sot do te bente 59 vjec/ Ndiqni golin e tij shënuar Belgjikës. Video

Arben Minga, sot do te bente 59 vjec nese semundja qe e preku nuk do ti merrte jeten. A. Minga lindi më 16 mars 1959 dhe vdiq më 31 janar 2007. Ai ishte futbollisti i shquar i Tiranës dhe i Kombëtares. Pozicioni i tij në fushë ishte sulmues. Ekipet ku është aktivizuar ishin 17 nëntori, […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni si festojnë dy komentatorët pas kualifikimit të Panamasë në Botëror. Video

Një ëndërr përrallorë e bërë realitet për shtetin e vogël të Amerikës qendrore me 4 milionë banorë. Për të kuptuar më mirë si është përjetuar kualifikimi mjafton të shikojmë reagimin e çmendur të dy komentatorëve panamez.  Shikoni reagimet e tyre:  

Vazhdo të lexosh

Çmënden tifozët Egjiptian pas kualifikimit për në Botëror 2018. Video

Sulmuesi i Liverpool, Mohamed Salah, ishte heroi për vendasit, pasi shënoi të dy golat që sollën tre pikët e kualifikimit. Egjipti është skuadra e radhës që ka siguruar kualifikimin për të Botërorin “Rusi 2018”, pas një fitoreje të vuajtur 2-1 ndaj Kongos. Salah realizoi golin vendimtar nga pika e bardhë e penalltisë, të cilin mund […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni këtë gol të çuditshëm, por që arbitri e quan të rregullt/ Video

Reali i Madridit ka shënuar një gol mjaft të çuditshëm në minutën e 10 të takimit nga Seviljas. Ansensio fitoi një goditje dënimi në hyrje të zonës dhe teksa lojtarët e Seviljas po protestonin, Naço e ka gjuajtur topin menjëherë drejt portës dhe ka shënuar golin e avantazhit. Raste të tilla nuk shihen shpesh në […]

Vazhdo të lexosh

Futbollisti Kolumbian shënon gol spektakolar në një aksion personal/ Video

Futbollisti kolumbian Juan Valencia me një veprim spektakolar dribloi një kundërshtar,  më pas edhe dy të tjerë para se të shënonte golin e parë për Indipentiente Medellin kundër Deportivo Tolima. Ndeshja përfundoi me fitoren e ekipit të tij 3-2. Në videon më poshtë shikoni golin spektakolar të Juan Valencia:  

Vazhdo të lexosh

Super-gol i Llullakut në Kazakistan/ Video

Mesfushori shqiptar Azdren Llullaku ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e skuadrës kazake, Astana. Futbollisti i kombëtares shqiptare shënoi golin e dytë në fitoren e arritur në shtëpi me shifrat 3-1 ndaj Akzhajik. Llullaku shënoi në minutën e 13 të takimit dhe si zakonisht festoi duke bërë me duar shenjën e shqiponjës. […]

Vazhdo të lexosh