Shoferi i blindit që goditi Policinë në Elbasan: Nuk mbaj mënd kë godita

Enea Bekteshi pranoi se kishte qënë shofer i Audit të blinduar. “Por, nuk e kuptova që ajo që godita ishte makina e Policisë. U tremba nga të shtënat, doja vetëm të largohesha. U qëllua në drejtimin tim, mund të isha vrarë. Pa makinën e blinduar, mund të mos isha gjallë. Hyra në tregun ushqimor për […]

Continue Reading

Publikohet video e sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë.

Në emisionin Opinion janë publikuar pamjet video të sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë. Në pamje dallohet momenti kur makinat e policisë kanë qenë duke lëvizur kur mjeti i blindur futet në mes të tyre për të hyrë brenda në derën e tregut agro-ushqimor të qytetit. Ndërsa merr kthesën, mjeti zhvendos edhe […]

Continue Reading

Basha/ Dhëndri i Qazim Sejdinit e goditi me blind Policinë

Lulzim Basha ka deklaruar sot se “kur krimi i veshur me pushtet dhunon vetë Policinë, Vetingu duhet të nisë nga Kryeministri, ministri i Brendshëm e kryebashkiakët të bërë njësh me bandat.” Deklarata e tij është nxitur nga denoncimi i një qytetari, i cili në një mesazh dërguar bashës dhe publikuar prej kryetarit të PD, shkruan: “Kryetar, mirmbrema. Sot ne Elbasan […]

Continue Reading

Momenti kur Trump ndjek me ankth sulmet në Siri në vilën e tij/Foto

Presidenti amerikan, Donald Trump u kërkoi dje në mbrëmjë vonë kombeve të civilizuara që t’i jepnin fund gjakderdhjes në Siri, pasi kishte urdhëruar fillimisht sulme ajrore kunder një baze ajrore të forcave qeveritare siriane. Trump është informuar nga ekipit i Sigurisë Kombëtare për sulmet amerikane të kryera në Siri, dhe i gjithë ky takim është […]

Continue Reading