Doni një gjumë të qetë? Ja receta

Edhe pse shumica e njerëzve përdorin pilula gjumi ose produkte të ngjashme për të luftuar pagjumësinë, nuk ka mundësi më të sigurt dhe më të mirë se sa trajtimet natyrale. Një nga recetat më të preferuara është kjo që e gjeni më poshtë. Çfarë ju duhet? 1 banane 1 gotë ujë Kanellë Si ta përgatsi? […]

Vazhdo të lexosh

Ja si flenë gjumë kinezët/ FOTO

Populli kinez cilësohet si populli më punëtorët në botë, por, kjo nuk do të thotë se ata nuk mund t jenë dhe njerëzit më dembelë, për sa kohë i zë gjumi në rrugë. Një gjë të tillë e dëshmojnë dhe disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale. Fotot tregojnë disa nga momentet më qesharake, kur […]

Vazhdo të lexosh

Katër rastet kur nuk duhet ta pini kafen:

E dimë që është provuar shkencërisht se kafja të zgjat jetën. Studime të ndryshme kanë treguar se kjo pije nuk shërben vetëm për t’u zgjuar nga gjumi, por ul edhe rrezikun për t’u prekur nga kanceri, demenca, sëmundjet e zemrës, përshpejton metabolizmin etj. Por, të njëjtat studime sugjerojnë se duhet ta shmangni kafen (ose të […]

Vazhdo të lexosh