Kryemadhi: 9 kushtet lënë në pritje Shqipërinë vështirësojnë hapjen e negociatave. ‘Falenderoj Gjermaninë’

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një konferencë për shtyp falenderoi Gjemaninë për “PO”-në e hapjes së negociatave. ‘Gjermania ka mbrojtur gjithmonë interesat tona’, Kryemadhi: 9 kushtet lënë në pritje Shqipërinë vështirësojnë hapjen e negociatave Kryemadhi fajësoi mazhorancën për 9 kushtet e vendosura nga Gjermania, ndërsa tha se ata vështirësojnë hapjen e negociatave dhe lë […]

Vazhdo të lexosh

Gjermania sulm frontal ndaj Mogerinit, Brand: Eshtë e papërgjegjshme

Deputetët e Bundestagut gjerman vazhdojnë të jenë kundërshtar të ashpër të idesë për korrigjim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, njëjtë sikurse kancelarja, Angela Merkel. Pas takimit të se hënë në Berlin, deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e CDU-së, Michael Brand , ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të përfaqësueses së lartë të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Evandër Hasa: A ndihmoi Franca me arrestimin e Ramush Haradinaj që në Kosovë të fillojë një rezistencë kundra hajnave të qeverisë dhe idhtarëve të Serbisë?

ZVICRA dhe GJERMANIA jane dy shtetet kryesore ku SHQIPTARET e KOSOVES e shfrytzonin si burim te sigurimit FINANCAVE per te perballuar makinerine ushtarake te SERBISE. SOT perseri SHQIPTARET e ZVICRES po grumbullojne fonde me qellim berjen e gjyqit HAJNAVE qe vjedhin papushim ne KOSOVE. Shqiptaret e KOSOVES jane shume te ndjeshem ndaj padrejtesive dhe korrupsionit. […]

Vazhdo të lexosh

Edhe të majtët Evropian të korruptuar

A i ka favorizuar bashkëpunëtorët e ngushtë kur ka qenë President i Parlamentit të BE kandidati për kancelar i socialdemokratëve gjermanë? Ekspertë të BE po verifikojnë faktet nëse duhet të hapin një procedurë hetimore. Për Martin Schulz-in, i cili aktualisht merr mbështetje maksimale në sondazhe, çështja kuptohet që është e pakëndshme. Zyra Evropiane për Luftimin […]

Vazhdo të lexosh

Edison Ypi: Çadër Tempul

Ky artikull është shkruar posaçërisht për Albanian Free Press Sa madhështore, sa marramendëse, kjo çadër e madhe para Kryeministrisë ku demokratët janë futur për të protestuar. Duke shetitur brenda asaj çadre, nuk të duket si çadër, të duket si Time Machine, si Makinë e Kohës. Nëse ke ndjeshmërinë e duhur dhe njeh Alfabetin e vuajtjes, […]

Vazhdo të lexosh

Arben Grori: Fajin e kam vetë që erdha këtu. Erdha për të jetuar pranë familjes

Arben Grori është i dënuar për trafik droge dhe për vrasjen e Naim Zyberit në Milano, në spitalin San Paolo. Është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane të vrasësit të vëllait të tij, Artur Grorit. Tashmë kanë kaluar më shumë se 17 vite nga arrestimi. Në një intervistë nga qelia për gazetën “Shekulli”, ndonëse duke qeshur, […]

Vazhdo të lexosh