Nga Fitim Zekthi/ Pata sherr në familje sepse nuk donin këtë përfshirje

Te merresh me politike ka edhe kufizimet, ngarkesat por sidomos fjalet pa fund qe duhet te degjosh dhe durosh. Me problematikja eshte se duhet tu pergjigjesh, pra duhet te hysh ne nje shkembim me se paku te sikletshem pasi do te duhet ti pergjigjesh arsyetimeve vulgare. Shpresoj ta bej shume rralle dhe ndoshta ky te […]

Continue Reading

Nga Eleina Qirici/ Një ‘bojaxhi’ për fasadat e Rilindjes

Tani që fasadat politike, demagogjike, partiake dhe qeverisëse u hirnosën, Rilindja kërkon “bojaxhinj”, me apo pa stazh politik, e rëndësishme është që fasadave të rrjepura t’u kalohet një bojë dhe monizmit t’i jepen ngjyra pluraliste, mes një multipartizmi, ku parti që u ngjajnë më shumë shoqërive “të miqve”, i atashohen partisë qendrore. Dhe për ironi […]

Continue Reading

Skandal/ Rama dhe Veliaj, ndërtim pa leje në oborrin e Partisë Socialiste. Video

Për të gjithë ata që besojnë se erdhi dita që nuk guxon kush ta sfidojë shtetin e Edi Ramës me ndërtime pa leje, Gjergj Bojaxhi ka publikuar një videoskandal. Në qendër të kryeqytetit, në oborrin e selisë së Partisë Socialiste dhe brenda rrethimit të Bashkisë së Tiranës, Bojaxhi ka zbuluar një ndërtim pa leje që […]

Continue Reading

Nebil Çika, zgjidhet Kryetar i Shoqatës Antikomuniste e ish-të Përndjekurve Politikë

Shoqata Antikomuniste e ish-të Përndjekurve politik zgjodhi sot kryetarin e ri te saje Nebil Çika, pas dorëheqjes së Simon Mirakajt i cili është caktuar anëtar i autoritetit të hapjes së dosjeve. Strategjinë e tij në krye të këtij posti, Çika e bëri publik gjatë zgjedhjeve të zhvilluara në Kuvendin e shtatë. Nebil Çika: Ne sot […]

Continue Reading

Saimir Kumbaro: Ministria e Kulturës nuk më lë të xhiroj ikonat e Gjergji Thimios

Saimir Kumbaro Kumbaro, thotë se Ministria e Kulturës ka refuzuar kërkesën e producentit të tij për të xhiruar ikonat e sekuestruara të Gjergji Thimios. Ai thotë se ky refuzim e bën të dyshojë se kanë “avulluar”. Kumbaro tregon se shkak për kerkesën e tij është bërë një dokumentar që po xhiron. Bashkangjitur ai jep edhe […]

Continue Reading

Bojaxhi mërzitet për vendimin e mbrëmshëm të Metës/Turp! Po mban peng zgjedhjet

Gjergj Bojaxhiu sulmoi ashpër kreun e LSI-së, Ilir Metën, në emisionin “Dritare” të me Rudina Xhungës. Sipas Bojaxhi, Ilir Meta është ai që kërkon të mbajë peng zgjedhjet e 18 qërshorit. Pas deklaratës së Metës, që ai nuk do të hyjë në zgjedhje pa PD-në, Bojaxhiu ka deklaruar se kryeministri në asnjë vend të botës nuk zgjidhet […]

Continue Reading

Izmir Smalaj: Synoj të bëhem kampion bote.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm kampioni europian në  Atletikë Izmir Smajlaj mbërriti në Aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë. Shumë miq e familjarë ishin në pritje të kampionit i cili u shpreh i emocionuar se medalja i shkonte të gjithë shqiptarëve, mbështetësve dhe familjes së tij. Smajlaj: “Ishte garë e fortë që […]

Continue Reading