Ne nuk harrojmë! Do të kërkoj që krimet e atij regjimi barbar të jenë pjesë e kurrikulave të sistemit arsimor

Diten e djeshme dy kandidatet per deputete te Partise Demokratike, Agron Shehaj dhe Gent Strazimiri, zhvilluan nje takim me te Perndjekur Politik te Njesise 7 ne Tirane. Gjate bashkbisedimet me te perndjekurit z Shehaj theksoi edhe njehere se akoma duhet pune dhe ne do punojme fort per te cuar ne vend amanetin e tyre. Ne […]

Vazhdo të lexosh

Gent Strazimiri/ Në dobi të mençurisë, e jo “In nome della Rosa” …

Përse sot kjo kolpo “mençurie” dhe “reflektimi” mbi dobinë e integrimit të Ballkanit perëndimor??Sot, që ballkani i qeverisur nga anëtarët e Internacionales Socialiste që nga Novi Sad në Delvinë e Manastir, lëngon nën zgjedhën e krimit dhe korrupsionit aq sa të mësyjë dyert e Evropës me qindra mijë të dëshpëruar në vit…?!Pse nuk ishte as […]

Vazhdo të lexosh

Kur s’njeh turpin!

GENT STRAZIMIRI. Ti, që “të vjen turp” nga Shqipëria që proteston për demokraci përballë parlamentit të rrethuar me tela me gjemba, duhet të ishe turpëruar ditën kur more vesh që vullneti i Shqipërisë ishte përdhunuar nga “gjushët” , “gjiknurët” e “niçet” në orgjira sado-mazo me regji të “Rilindjes” …Ti, që “të vjen turp” nga Shqipëria […]

Vazhdo të lexosh

Strazimiri/ Ja pse kryeprokurorja Marku përzgjodhi ish-sigurimsin në KLP

Deputeti Gent Strazimi zbardhi arsyet se cila qe arsyeja e zgjedhjes së pikërisht këtij prokurori në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, duke anashkaluar vetingun dhe me shpejtësi të çuditshme. “Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka ndodhur ajo që PD-ja ka paralajmëruar shumë kohë më parë, – tha Strazimiri. –  Vetingu ka mbajtur në sistemin […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO/ Deputetët e PD gjithë natën në ambientet e fakultetit në mbështetje të studentëve.

Tek fakulteti jurdik kanë shkuar përfaqësues të opozitës për tu qëndruar pranë studentëve dhe për të evituar dhunën e polcisë. Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje. Ata qendruan […]

Vazhdo të lexosh

Gent Strazimiri/ Elvis/Ervin Rroshi i mbylli hesapet me “drejtësinë”

Elvis/Ervin Rroshi i mbylli hesapet me “drejtësinë” … Në të njëjtën ditë, “drejtësia” u hapi “hesapet” me “Edving” gjyqtarëve që “Elvis/Ervin Rroshin” e mbrojtën dhe mirëkuptuan për “lapsuset” e bëra gjatë jetës së tij parapolitike, si p.sh. “Përdhunim minorenësh në grup” , “ushtrim dhe favorizim prostitucioni” , “rrëmbim personi” , “trafikim lëndësh narkotike” , e […]

Vazhdo të lexosh

Strazimiri/ Klan e TCH çensurojnë opozitën. VIDEO

Kështu ka deklaruar  sot Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri. Strazimiri tha nga selia e PD-së se “televizionet private kombëtare, Klan dhe Top Channel çensuaruan dje Partinë Demokratike në denoncimin e një prej aferave më flagrante korruptive të qeverisë së Edi Ramës- liçensimin e një kompanie fantazën me 100 mijë lekë kapital për të operuar me linjën ajrore Air […]

Vazhdo të lexosh