(VIDEO) Arrestohet gjatë transmetimit live, gazetari i CNN

Gazetari i CNN, Omar Jimenez, është arrestuar nga policia gjatë një transmetimi direkt nga vendi ku po zhvillohen protesta. Së bashku me kameramanin dhe producentin, gazetari u shoqërua në polici. Policët sekuestruan edhe kamerën e CNN, që vazhdoi të xhironte dhe të transmetonte “live” episodin e arrestimit. Policia ka thënë se trupa e CNN është […]

Continue Reading

Vritet gazetari që zbuloi korrupsionin në futboll

Policia në Gana ka njoftuar sot se disa persona të armatosur teksa lëviznin me një motor kanë qëlluar me armë duke vrarë gazetarin hulumtues Ahmed Hussein, i cili po kryente investigime në futbollin afrikan. Puna e gazetarit bazohej në përfshirjen e një anëtare të FIFA-s në Këshillin e FIFA-s në korrupsion, njeriu i dytë më […]

Continue Reading

Valë shkarkimesh në RTSH/ Ja letra e një gazetari për testimet skandaloze

(Letër e gazetarit të terrenit që ka frikë t`i publikohet emri!)  Nikoleta Kovaçi Një reagim i një gazetari ditën e sotme tregonte se si po të dhunohen të drejtat e tyre në vendin e punës ku ata janë të punësuar me kontratë. Reagimi kishte emrin e një kolegu gazetar pranë seksionit të lajmeve që punon […]

Continue Reading

Basir Çollaku: Shërbimet e huaja filmuan Ramën dhe Tahirin në një takim kriminal

Gazetari Basir Çollaku thotë se ka fakte të tjera që pritet të publikohen shumë shpejt në media, duke mos përjashtuar filmimet. Gazetari tha se të regjistruar në video janë Edi Rama dhe Saimir Tahiri. “Në përpjekjen kur zoti Tahiri, në kulmin e debatit të avionëve tentoi të qëndronte në detyrë, ajo që e ktheu në […]

Continue Reading

Reagon deputeti Peza: Hetimi si gazetar dhe jo si politikan, një precedent i rrezikshëm!

Në lidhje me një informacion të publikuar sot në media mbi personin tim, dua të sqaroj se hetimi i Prokurorisë së Përgjithshme është duke u zhvilluar jo kundrejt deputetit Alfred Peza, por për gazetarin Alfred Peza. Pse? Sepse është duke u hetuar vetëm pasuria për periudhën kur unë kam punuar si gazetar. Tashmë edhe nga […]

Continue Reading