Basha/ Kryeministri që mbledh Senatin e Universitetit, kërcënon dhe fyen pedagogët, përqesh dhe denigron profesorët

Lulzim Basha ka reaguar mesditën e sotme pas takimit të Edi Ramës me senatin e Universitetit të Tiranës. Takimi i Ramës me pedagogët është denigrimi më i madh dhe dëshmon pavarësinë false të universiteteve publike. Ja çfarë shkruan Lulzim Basha në postimin e tij: Nuk ka pamje më të trishtë se një kryeministër i ulur […]

Vazhdo të lexosh

Këshilltarja e PS fyen qytetarët e Kavajës

Dhurata Sheme është këshilltare e PS në Këshillin Bashkiak të Kavajës, njëherazi edhe nënkryetare e këtij këshilli. Gjatë një mbledhjeje të këshilltarëve,ku i pranishëm ishte edhe kryebashkiaku Isa Sakja, Sheme ka përdorur një batutë fyese në drejtim të qytetarëve, duke i cilësuar ‘llogje Kavaje’. Kjo ka sjellë reagimin jo vetëm të këshilltarëve, por edhe kryebashkiakut, […]

Vazhdo të lexosh