Ish-futbollisti shqiptar më i kërkuari për vrasje në Greqi. VIDEO

Kamerat e sigurisë së një argjendarie të grabitur, kanë arritur të identifikojnë si autor të ngjarjes një 32-vjeçar shqiptar, I cili ishte në kërkim për vrasje. Aleksandër Mata, apo Eno Mata (identiteti tjetër i tij) është filmuar nga kamerat e sigurisë, teksa ka grabitur me dhunë një argjendari në në lagjen “Ambelokipi” të Athinës. Madje, […]

Continue Reading

Vritet gazetari që zbuloi korrupsionin në futboll

Policia në Gana ka njoftuar sot se disa persona të armatosur teksa lëviznin me një motor kanë qëlluar me armë duke vrarë gazetarin hulumtues Ahmed Hussein, i cili po kryente investigime në futbollin afrikan. Puna e gazetarit bazohej në përfshirjen e një anëtare të FIFA-s në Këshillin e FIFA-s në korrupsion, njeriu i dytë më […]

Continue Reading

Kjo është pagesa për çdo lojtar të Francës nëse fiton Kupen e Botës

Secili lojtar i kombëtares franceze nëse do të shpalleshin kampionë bote në ndeshjen me Kroacinë pas tre ditësh, do te fitojne 280,000 euro për lojtar për finalen dhe më shumë se 350,000 nëse fitojnë të dielën. Është më shumë se ekipi i Zinedin Zidane në vitin 1998. Lojtarët e ekipit francez nuk janë punonjës të […]

Continue Reading

Ish-sulmuesi i Kombëtares/ Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Bashkim Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se si Fino përfundoi kandidat për kreun e federatës. Ja statusi i tij i plotë: “FSHF dhe testi edvinist Gazi mashtroi […]

Continue Reading

Futbollisti Kolumbian shënon gol spektakolar në një aksion personal/ Video

Futbollisti kolumbian Juan Valencia me një veprim spektakolar dribloi një kundërshtar,  më pas edhe dy të tjerë para se të shënonte golin e parë për Indipentiente Medellin kundër Deportivo Tolima. Ndeshja përfundoi me fitoren e ekipit të tij 3-2. Në videon më poshtë shikoni golin spektakolar të Juan Valencia:  

Continue Reading