FSHF-ja përjashton përgjithmonë 8 tifozë të Tiranës. Ja emrat

Komisioni i Disiplinës mori vendime për ndëshkimin e dy klubeve të kryeqytetit, Tirana dhe Partizani për kaosin dhe rrëmujën e krijuar në derbin e së dielës. Disiplina vendosi mbylljen e sektorit G3 të stadiumit ‘’Selman Stërmasi’’, ku vendoset grupi ‘’Capital Crew’’ i ultrasve të Tiranës. Organi i drejtësisë së FSHS-së u ndalon përgjithmonë 8 tifozëve […]

Vazhdo të lexosh

Kamza përjashtohet nga Kampionati pas dhunës së ushtruar në ndeshjen me Laçin.

Komisioni i Disiplinës ka vendosur përjashtimin e skuadrës së Kamzës nga Kategoria Superiore. Organi i drejtësisë sportive në vend është mbledhur sot teksa ka marrë vendismin drastik për ekipin kryeqytetas. Bëhet me dije se për këtë edicion skuadra e Kamzës përjashtohet nga elita, ndërsa edicionin e ardhshëm është e detyruar ta nisë nga Kategoria e […]

Vazhdo të lexosh

Sadiku, pjesë e formacionit më të mirë të javës në Zvicër

Armando Sadiku është rikthyer të jetë protagonist në kampionatin zviceran. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare, arriti të gjente golin e parë me fanellën e Luganos pas transferimit në janar nga Levante. Sadiku u aktivizua nga minuta e parë në fundjavë, duke gjetur edhe rrugën e rrjetës në minutën e 32-të. 27-vjeçari zhvilloi një ndeshje shumë të […]

Vazhdo të lexosh

Maradona i drejtohet Messit: Largohu nga kombëtarja e Argjentinës!

Maradona ka këshilluar Messin të tërhiqet nga kombëtarja e Argjentinës. Fituesi i Kupës së Botës në vitin 1986 mendon se golashënuesi më i mirë i Argjentinës duhet të mbyllë karrierën me “Albicelestet”, shkruan “Goal”, raporton SYRI.net. Legjenda argjentinase beson se vendi i tij nuk mund të kërkojë asgjë më shumë nga Leo. “Mos shko më”, kështu […]

Vazhdo të lexosh

Botërori 2018/ 8 lojtarë kapen në festa të çmendura me prostituta dhe alkool

Ky është skandali që ka ndezur Meksikën vetëm pak ditë para fillimit të Botërorit. Sipas revistës “TV Notas”, pas miqësores me Skocinë në stadiumin “Azteka”, që u fitua 1-0 nga vendasit, lojtarët e skuadrës “Tricolor” kanë organizuar një festë private në kryeqytet, ku kanë konsumuar pa masë alkool në shoqërinë e prostitutave të rangut të […]

Vazhdo të lexosh

Januzaj tregon se si iu shkatërrua karriera

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, ka akuzuar ish-trajnerin e Manchester United, Louis Van Gaal, se i “shkatërroi” besimin dhe ndaloi rritjen e tij si lojtar. 23-vjeçari pritej të kishte një karrierë të madhe te “Djajtë e Kuq”, duke u cilësuar si pasuesi më i denjë i uellsianit Ryan Giggs. “Nuk kam pasur asnjë […]

Vazhdo të lexosh

Droga/ Rusia pranë përjashtimit nga Kupa e Botës

Referuar një denoncuesi, autoritetet ruse kishin planifikuar për të manipuluar provëzat, me qëllim që asnjë futbollist rus të mos rezultojë pozitiv ndaj analizave anti-doping, gjatë kampionatit të Kupës së Botës, që do të zhvillohet verën e këtij viti në Rusi. Rusia planifikonte të modifikonte porvat e urinës, për të lejuar futbollsitët që të përdornin çdo […]

Vazhdo të lexosh

Ja formacioni i Shqipërisë kundër Spanjës

Sot në orën 20:45 Spanja do të presë përfaqësuesen e Shqipërisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Panucci ka nisur të ndërtojë skuadrën me të cilën do të prezantohet përpara kampionëve të Botës dhe Europës. Mungesat e shqetësojnë por e gëzon fakti që Berisha dhe Hysaj janë rikthyer dhe […]

Vazhdo të lexosh