Rama flet për tubimet e Bashës: Papërgjegjshmëri e madhe! Turpi u mbetet atyre

Nga Fieri ku pa nisjen e vaksinimit për mësuesit, Rama tha se njerëzit duhet të bëjnë kujdes, ndërsa autoritetet do të vazhdojnë me vaksinimin, kurse ata që bëjnë takime të tilla “do mbajnë turpin e tyre”. Pjesë nga fjala e Edi Ramës: Është fatkeqësi e madhe që për shkaqe politike dhe për interesa partiake, dikush […]

Vazhdo të lexosh

Policia në fushatë për PS në Shkodër/ FOTO

Thirrjes së kryeministrit Edi Rama drejtuar policisë që pasi të lënë punën të bëjnë fushatë për Partinë Socialiste, mesa duket po i përgjigjen pozitivisht disa prej efektivëve. Përveç kësaj mbetet skandaloze që ministri i brendshëm ka kërkuar zyrtarisht shkarkimin e tre shefave të komisariatëve ku ka patur dhunë elektorale ndaj LSI, por policia e shtetit […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet nipi i kreut të Partisë Socialiste në Pukë, Enver Sulejmani pasi u kap duke shpërndare zarfa me lekë për fushatë

Policia ka ndaluar 4 persona në makinën “Mercedes Benz” me targa të vjetra TR 9786 K, . Në mjet janë gjetur një shumë e konseideueshme parash dhe e ndarë në disa zarfa. Burime nga Policia Pukë thonë se është sekuestruar dhe një sasi e vogël hashashi që mendohet se ishte për përdorim vetjak. Personat e […]

Vazhdo të lexosh

Pezullohen nga detyra dy drejtorët e spitaleve Tepelenë dhe Librazhd

Eshtë pezulluar nga puna Drejtori i Shërbimir Spitalor Librazhd dhe Drejtori i Shërbimit Spitalor Tepelenë. Po sot është shkarkuar nga detyra edhe një kryeinfermier  në Kolonjë. Sipas ministrisë së Shëndetësisë  ata janë pezulluar nga puna pasi morën pjesë në fushatën  elektorale. JA NJOFTIMI I MINISTRISE SE SHENDETESISE:  Në zbatim të VKM-së, nr. 473, datë 01.06.2017, pika […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Dy ditë në SHBA ftova investitorë të fuqishëm në Shqipëri. Video

Lulzim Basha po zhvillon mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në Gjirokastër. “Rama erdhi para 4 vjetësh me plane të mëdha, – tha Basha në fjalën e tij, –  por të tjera premtime kishte Edi Rama. Nuk punoi asnjë ditë për të realizuar premtimin e tij për të hapur vende pune. Në vendin me rrogat dhe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Sokol Gjoni/ Në turin e takimeve me militantët e tyre anëkënd Shqipërisë, vërehet dukshëm zhgënjimi dhe braktisja që qytetarët shqiptarë i kanë rezervuar kësaj kllounade politike.

Kur kanë mbetur dhe 5 ditë për të shpalosur programet dhe alternativat e tyre,  subjektet politike garuese për zgjedhjet e datës 25 qershor 2017, duket se përtej aftësive teatralizuese dhe retorikës së absurdit, nuk ja kanë arritur qëllimit të afirmimit të një fushate evrponiazuese dhe civilizuese, ku në thelb, duhej të ishte qytetari shqiptar me […]

Vazhdo të lexosh

Ambasada Shqiptare në Greqi kthehet në celulë partiake të PS duke bërë fushatë

Sipas nje emigranti qe ndodhet ne Athine dhe i cili ka shkuar per punet e tij ne ambasaden tone ne Athine, gjendja ne kete ambasade eshte skandaloze. Askush nuk te pret apo te sqaroje per problemin tend. Me qindra emrigrante nuk arrijne te marrin sherbimin e duhur nga kjo ambasade pasi sipas tyre e gjithe […]

Vazhdo të lexosh

Rama tërhiqet e kërkon falje që kërkoi policinë të bënte fushatë për PS

Edi Rama është tërhequr sot duke kërkuar ndjesë nga thirrja që i drejtoi papritur edhe Policisë së Shtetit për të bërë fushatë për Partinë Socialiste, thirrja që krijoi tension në politikë. “Ndjesë për zhurmën e krijuar nga thirrja ime për punonjësit e Policisë! – shkruan Rama sot në Fb. – S’ishte aspak qëllimi im ç’ka thonë keqdashësit,por […]

Vazhdo të lexosh

Drejtori i OSHEE-së së Elbasanit, në fushatë me Taulant Ballën

Në denoncimin e bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha, qytetari thekson se kreu i OSHEE-së së Elbasanit del çdo ditë në takimet elektorale të PS-së, duke detyruar që të marrin pjesë të gjithë qytetarët që kanë fatura energjie të papaguara. ‘Narko drejtori rajonal i OSSHE ne Elbasan, cdo dite ne shkelje flagrante te ligjit duke […]

Vazhdo të lexosh

Basha premton: Në asnjë vend të Ballkanit, nafta nuk do të jetë më e lirë se në Shqpëri. Video

Në asnjë vend të Ballkanit, nafta nuk do të jetë më e lirë se në Shqpëri’. Ka qënë ky një nga premtimet e forta që kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu ka bërë sot fermerëve shqiptare nga Zvezda e Korçës. Duke shpalosur programin e tij të posaçëm për të zhvilluar bujqësinë, Basha renditi njerin pas tjetrit […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Nuk do ta lejoj Ramën ta marrë këtë fushatë prej hunde/ Video

Lulzim Basha, po zhvillon një miting elektorale në njësinë 4. Basha, në fjalën e tij, “në lagjen time të vjetër” siç u shpreh, tha se “Ramën nuk do ta lejoj të marrë këtë fushatë për hunde.” “Reforma kushtetuese, reforma e sistemit zgjedhor, – tha kryedemokrati, – përfshirë votimin dhe numërimin elektronik nuk është asgjë tjetër më […]

Vazhdo të lexosh

Raporti javor i Bordit të Monitorimit të Mediave/ Të gjitha televizionet i kanë dhënë më shumë kohë PS-së

Prej 1 jave fushata elektorale ka ndezur motorët e plotë. Ashtu edhe media, që mban anën e njërës apo tjetër parti që është në fushatë. Por nga raporti javor i Bordit të Monitorimit të Mediave i ngritur për të verifikuar se sa të barabartë janë mediat, ka rezultuar se në këtë javë të parë gati […]

Vazhdo të lexosh

Drejtorët dhe mësuesit e Kukësit nën urdhërat e Safet Gjicit për fushatë./ Foto

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar publikisht një tjetër rast, ku punonjës së administratës shtetërore në Kukës, bëjnë fushatë. Berisha, teksa përcjell në faqen e tij në “Facebook” mesazhet dhe fotot e ardhur në adresë të tij nga qytetarë, akuzon Safet Gjicin, i dyti në listën për deputetë të PS-së në qarkun Kukës, si “supermafioz […]

Vazhdo të lexosh

Kandidatja e PS Ersekë, edhe drejtoreshë shkolle/ Nxjerr nxënësit në fushatë. Foto

Zamira Metko, në kundërshtim të hapur me ligjin për zgjedhjet është duke mbajtur dhe postin e drejtoreshës së gjimnazit të Ersekës, Petro Nini Luarasi’. Ligji për zgjedhjet në Shqipëri, parashikon që në momentin që regjistrohesh si kandidaturë për mandatin e deputetit, kandidati zhvishet nga të gjitha postet e tjera publike. Kandidatja Metko jo vetëm që […]

Vazhdo të lexosh

Deputeti i PS bën fushatë për LSI në Durrës

Kreu I Lsi në Durrës, Lefter Koka, është ndalur në një takim me banorë të Shkallnurit, pjesë e njësisë administrative Rrashbull, Bashkia Durrës. Ministri Koka, u ndal te problematikat që shqetësojnë banorët e këtyre zona, duke u shprehur se :- “Merrni fatet e familjeve tuaja në dorë, me votë vendosni të ardhmen e tuaj dhe […]

Vazhdo të lexosh

Eduard Selami pëlqen listën e Bashës/ Ja çfarë shkruan.

Ishte kritiku më i madh i Lulzim Bashës dhe e ka sulmuar më shumë. Por sot Eduard Selami, ende deputet i PD-së, ka ndryshuar mendim. Ai i ka dalë në krah kreut të PD-së, Lulzim Basha, duke u shprehur se sot është koha për fushatë. Selami shkruan se ‘lista e deputetëve ka mbështetjen time’. “Koha […]

Vazhdo të lexosh