Nga Dritan Kaba/ Nastradini, gozhda, Rama dhe Fusha!

Parlamenti, vetëm me votat e rilindësve, i dha rrugë ligjit të grabitjes së pronës publike për llogari të firmës ‘Fusha’, alias Edi Rama. Ligji u ndryshua formalisht, nga ai i miratuar në fund të korrikut, sërish me vetëm votat e rilindësve. Tashmë me ligj, është shpallur garë e “hapur” për të gjithë. Por kush e […]

Continue Reading

Zhduken 28 dokumentet sekrete të policisë

Zhdukja e 28 dokumenteve sekrete nga kasaforta e Policisë së Shtetit është referuar në Prokurorinë e Tiranës nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesat, thuajse dy javë më parë. Ngjarja, që edhe pse u mësua vetëm pas denoncimit në “Facebook” nga ish-kryeministri Sali Berisha, duket se është një çështje për të cilën kanë qenë […]

Continue Reading