Babai-prokuror investoi 100 mln lekë, bamirësi Arbër Hajdari, biznesmen i madh që 19 vjeç (Dokumentet)

Nga BoldNews.al Dhjetra qytetarë të Tiranës janë ankuar në mesnatës e së Shtunës, duke u gdhirë e diela (5 shtator 2021) në Sallën Operative të Policisë së kryeqytetit për një zhurmë ahengu që mbërrinte nga zona e Pallatit të Brigadave, e cila u prishi qetësinë e natës, si edhe vinte në kundërshtim me Aktin Normativ të […]

Vazhdo të lexosh

Mosbesim/ ‘Fundjava Ndyshe’ nuk i bashkon fondet me qeverinë

Drejtuesi i fondacionit ‘Fundjavë Ndryshe’, Arbër Hajdari, i cili është angazhuar në mbledhjen e ndihmave pas tërmetit, ka vendosur së bashku me bordin drejtues të kësaj organizate, që paratë e mbledhura të mos i jepen qeverisë. Hajdari shkruan se fondet e ‘Fundjavë Ndryshe’ nuk do të unifikohen me Komunitetin e Rindërtimit, dhe se ata do të […]

Vazhdo të lexosh