Nga Edison Ypi/ Frika

Nuk kishe frikë ta haje bukën që kishte brenda miza të ngordhura dhe pislliqe të tjera. Askush nuk kishte vdekur duke ngrënë bukë të tillë. Nga frika e ilaçeve shpëtoje duke mos i gëlltitur. Oborret e spitaleve ishin plot me tablela dhe kapsula që pacientët i flaknin nga dritaret e pavioneve. Por mund të kishe […]

Vazhdo të lexosh

Vasili/ Kryeministri është i sëmurë nga frika e madhe

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili, deklaron sot se Kryeministri Edi Rama ka vdekur moralisht. “Kryeministri është i sëmurë nga frika e madhe, – shkruan Vasili në Fb. – Eshtë e qarte për të gjithë që përveçse politikisht, vdekja morale e Kryeministrit është një realitet pa kthim, pasi: 1. Kane vdekur zgjedhjet politike te vetme, qe ai organizoi ne 25 qershor […]

Vazhdo të lexosh

Frika për sulm terrorist për pak desh shkakton tragjedi tek tifozët e Juventusit/ Foto+Video

Mijëra tifozë po vëzhgonin një transmetim të drejtëpërdrejtë të finales së “Champions Leage”, ku luante Juventusit kundër Real Madridit. Potr gati 1 mijë perso pësuan lëndime të lehta kur zhurma me zë të lartë, me sa duket fishekzjarre, shkaktuan panik pak para përfundimit të ndeshjes. Nga fundi i pjesës së dytë, turmat filluan të vraponin […]

Vazhdo të lexosh

Rama/ Ja pse po tërhiqem nga Kavaja

Rama ka vërtetuar atë që po thoshin njerzit e tij të afërt, se ai do ta tërhiqte kandidatin e tij nga zgjedhjet në Kavajë, dy ditë para garës. Sot, në një konferencë shtypi, Rama lajmëroi se në “qytetin e demokracisë” nuk do të ketë votime. Ai e argumentoi këtë si një shenjë drejt kompromisit dhe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artur Roshi: “Frika” nga numrat e vegjël zhvendoset nga Opozita tek Mazhoranca

Para datës 18 shkurt kur opozita po organizonte protestën termi “frikë” ishte ankthi i kesaj proteste.”Frika” shoqëroi drejtuesit lokalë të bllokut opozitar në dilemën se do arrinin pritshmeritë e lidershipit opozitar për një pjesëmarrje masive të qytetarëve në proteste apo jo.Kjo “frikë” e tyre ngrihej mbi “frikën” e çdo qytetari për të dalë në protestë […]

Vazhdo të lexosh

Ndjenjat mund të shkaktojnë sëmundje serioze!

  Nuk është vetëm çështje poetike, por edhe shëndetësore. Emocionet ndikojnë në organet e caktuara, dhe janë të lidhura ngushtë me trupin. 1. Zemërimi Kur jemi të zemëruar, vjen deri tek mosfunksionimi i mëlçisë. Ndjenjat e zemërimit e dëmtojnë mëlçinë, e cila luan rol shumë të rëndësishëm në pastrimin e gjakut tonë. Nëse mëlçia është […]

Vazhdo të lexosh