Populli nuk ndëshkohet e as ndërrohet, Qeveritë po!

Nga Fran Frrokaj Jemi nder kombet me te vjeter fiks ne token tone ne Europe, jemi me shume se gjeografikisht, dhe kemi kaluar mjaft tragjedi mbi kurrizin tone, shpesh edhe nga qeverite e atyre vendeve qe sot shtremberojne turinjte kur degjone emrin tone. Ndaj vendet e BE duhet patjeter te hapin negociatat me Shqiperine. Me […]

Continue Reading

LEZHË/ FORCA TË SHUMTA RRETHOJNË KZAZ-NË, SKADON ULTIMATUMI I KRYEBASHKIAKUT

Ka përfunduar afati i ultimatumit të vendosur nga kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj për lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve. Mësohet se forca të shumta janë vendosur në 2 KZAZ për t’i mbrojtur ato, ndërkohë bashkia e Lezhës ende nuk ka ndërhyrë ashtu siç paralajmëroi. Frrokaj është shprehur i vendosur të zbatojë dekretin e presidentit Ilir […]

Continue Reading

Lezhë/ Kryebashkiaku, Fran Frrokaj lihet i lirë. Ja vendimi

Gjykata e Lezhës ka rivlerësuar masën e sigurisë për kryebashkiakun, Fran Frrokaj. Gjykata ka vendosur që ai të jetë i lirë dhe të paraqitet dy herë në javë tek policia gjyqësore. Pas vendimit të gjykatës, Frrokaj bashkë me disa zyrtarë të bashkisë u ndaluan pak javë më parë në një aksion për tokat në Shëngjin […]

Continue Reading

Avokati i Fran Frrokaj: Ju tregoj çfarë ndodhi në darkën e Ramës me kryetarin e Bashkisë

Bashkë me Neshat Fanën, Adrian Leka është avokati tjetër i Fran Frrokajt, kryetarit të Bashkisë së Lezhës. Pedagog në Fakultetin juridik në Universitetin e “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. E veçanta është se Leka ka qenë për 8 vjet kryetar i degës së PS në Mirditë dhe kjo nuk e ka penguar të jetë avokat i një […]

Continue Reading

Vetëm vota mund ta rrëzojë Fran Frrokaj dhe jo Edi Rama me larot e tij

Me dhjetra mbështetës të kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj qëndruan para gjykatës deri në vlerësimin e masës së sigurisë. Gjykata vendosi “arrest me burg” për Frrokaj dhe nënkryetarin e bashkisë së Lezhës Enver Hafizi. Pas njohjes me vendimin turma e njerëzve shpërtheu në ovacione. Një qytetare përmes mikrofonit të ”Ora News” dha një mesazh për […]

Continue Reading

Ja momenti kur gjykata jep vendimin për Frrokun dhe zyrtarët e tjerë. Video

Gjykata e Lezhës ka dhënë vendimin për kryebashkiakun Fran Frroku dhe zyrtarët e tjerë të arrestuar pak ditë më parë nga policia për çështjet e tokave në zonën e Shëngjit dhe të Ranës së Hedhun. Gjykata vendosi të japë masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ për Fran Frrokajn dhe zyrtarët e tjerë të arrestuar nga policia […]

Continue Reading

Fran Frrokaj në gjykatë: Kam një kërkesë për nënkryetaren Marku

Kreu i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj ka bërë një deklaratë të papritur. Në vend se të mbrojë veten para gjyqtarëve mbi akuzën për shpërdorim detyre dhe tjetërsim pronash, Frrokaj ka kërkuar të merren masa për rrëshqitjet e dherave në rrugën e Kalasë në qytetin e Lezhës. Frrokaj i ka kërkuar nënkryetares së Bashkisë Lezhë […]

Continue Reading

Përse Arta Marku, për cështjen e pronave nuk arreston Dakon, Gjikën, Sejdinin. Veliajn?

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës është shoqëruar me shumë hamendësime e pikëpyetje. Së pari; ndalimi i Fran Frrokajt është arrestim politik apo pas tij fshihet diçka tjetër? Së dyti, a ka një skenar nga qeveria për të goditur vetëm kundërshtarët politikë? Së treti; përse Arta Marku nuk vë në lëvizje dosjet e korrupsionit të ministrave, […]

Continue Reading

Tension në Lezhë . Fillon seanca kundër kryebashkiakut Frrokaj. VIDEO

Dhjetra forca policie kanë rrethuar gjykatën e Lezhës që herët në mëngjez. Me qindra e qindra simpatizantë të kreut të Bashkisë së Lezhë (përfaqësues i PD) dhe mbështetës të tij janë mbledhur para gjykatës së Lezhës. Ata e kanë pritur me brohoritje  mbërritjen në Gjykatë të kryebashkiakut Fran Frrokaj duke thënë se “jemi me ty’. […]

Continue Reading

Nga Abi Malltezi/ A kemi standard të dyfishtë apo “e di partia atë punë”?

Nuk di si eshte situata e rregjistrimit te pronave tek Rana e Hedhun dhe per pasoje nuk mund te mbaj asnje qendrim. AMA, po shoh nje situate edhe me te rende, kur kreu i bashkise Rroshi bashke me Kryetarin e PS se Kavajes kane vjedhur qindra hektare toke ne breg te detit ne Kavaje dhe […]

Continue Reading

Albert Loçi/ Edi Rama përdori sërish çdo media të blerë e të shitur për të baltosur figurën e z.Frrokaj

Arrestohet Kryetari i Bashkise Lezhe z.Frrokaj me akuzen e tjetersimit te prones. Pushteti dhe Edi Rama perdori serish cdo media te blere e te shitur per te baltosur figuren e z.Frrokaj dhe te Bashkise,sepse keshtu mendon se eshte e vetmja menyre per te fituar Lezhen. Le ta marrim si te vertete per nje moment gjithe […]

Continue Reading

Kryetari i Bashkisë së Lezhës mohon zjarrvënien e qëllimshme të makinës së tij

Pas djegies së makinës që kishte në përdorim, kreu i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, ka dëshmuar në Polici se “nuk kam konflikte me askënd, por prej dy ditësh mjeti kishte ndezur një llampë, që e neglizhova duke mos i bëre kontroll në servis.” Frrokaj ka dëshmuar pasi një nga dy makinat e e djegura në […]

Continue Reading