Spanja: Do të hyjmë në Katalonjë dhe do të sundojmë me forcë

Qeveria spanjolle do të marrë kontrollin e Katalonjës dhe do ta sundojë drejtpërdrejt nëse udhëheqësi katalanas Carles Puigdemont nuk heq dorë nga përpjekja për të ndarë rajonin nga Spanja deri të enjten në orën 10.00 të mëngjesit”, deklaroi sot zëvendëskryeministrja spanjolle, Soraya Saenz de Santamaria. ” Puigdemont ende ka mundësinë për të filluar zgjidhjen e kësaj situate, […]

Vazhdo të lexosh

Basha paralajmëron Ramën: Jemi në një javë vendimtare

Lulzim Basha, ka paralajmëruar sot se protesta e opozitës ka hyrë në një javë vendimtare të zhvillimeve politike dhe orët në vijim do ta tregojnë atë. “Ndodhemi në një javë vendimtare të zhvillimeve, – tha Basha në çadrën e protestës. – Republika e vjetër, “komploti”, shpreson që nëpërmjet një dialogu fasadë të zhvillojnë zgjedhje fasadë në […]

Vazhdo të lexosh

Juristët e Kuvendit: Avokatja e Shtetit Alma Hicka të sillet me forcë nga policia në komision.

Juristët e Kuvendit të Shqipërisë kanë refuzuar kërkesën e Avokates së Shtetit Alma Hicka dhe i kanë dhënë të drejtë deputetit demokrat Edmond Spaho për shoqërimin me forcë me polici të avokates në komisionin hetimor për CEZ që heton aferën 600 milionë Euro të qeverisë Rama. Alma Hiçka depozitoi një kërkesë ku deklaronte se anetarët […]

Vazhdo të lexosh