Baballaret i largoje vetingu, femijet i pranon Shkolla Magjistratures per gjyqtare e prokurore!

Nga Flamur Vezaj Agim Bendo u perjashtua per 15 vite nga sistemi i drejtesise pasi ju shmang vetingut me doreheqje, i biri fiton Shkollen e Magjistratures! Te njejten shkolle ka fituar edhe vajza e ish-gjyqtarit Gramoz Levanaj edhe ky i perjashtuar nga sistemi me modelin e doreheqjes! I njejti fat i ra edhe vajzes se […]

Continue Reading

A është Vangjush Dako, ‘Xhuxhi’ për të cilin flasin trafikantët?

Goditja e grupit të Avdylajve të arrestuar si trafikantë droge po serviret nga opozita si një lëvizje e parakohëshme për të shpëtuar “peshqit e mëdhenj”. Njëri prej tyre i treguar me gisht me emër dhe mbiemër, është, kreu u bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. PD ka akuzuar se dosja e tij është ndarë me një […]

Continue Reading

VOA/ Të kërcënuar nga krimi: 45 gazetarë po lënë Shqipërinë

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë bëri sot të ditur se mbi 45 gazetarë nga media të ndryshme kanë kërkuar azil ose nënshtetësi të shteteve të tjera në përpjekje për tu larguar nga vendi prej kërcënimeve që marrin gjatë ushtrimit të detyrës. Drejtuesi i Unioni të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa thotë se në periudhën 2017-18 janë […]

Continue Reading

Arrestohet miku i ngushtë i Gramoz Ruçit dhe Taulant Ballës

Shërbimet e policisë të Igumenices, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit te pasaportave të Sajadhes, kanë arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjec. “BalkanWeb” meson se Bego po kthehej nga pushimet në Korfuz dhe përmes Igumenices do të kalonte për në Shqipëri. Bego kishte ndërruar emrin në pasaporte në Mond Bega dhe me këtë emër […]

Continue Reading

Prokurorja 69-she e përkohshme!

Nga Flamur Vezaj E shikoj Prokurorinë në kaos, Prokurorët janë të demotivuar, pasi emërimet apo shkarkimet nuk kanë lidhje me meritën e tyre. Ka vështirësi në implementimin e reformës në drejtësi. Ka shpërndarje të pabarabartë të ngarkesës në punë’-Arta Marku para komisionit si kandidate për Prokuroren e Pergjithshme te Perkohshme! Edhe pse Kane kaluar gati 6 […]

Continue Reading

Vezaj: Në Shqipëri më shpejt të gjejnë vrasësit sesa policia

Gazetari Flasmur Vezaj, ka reaguar mbi vrasjen mafioze të ish-shefit të Krimit Ekonomik, Ervin Dalipaj. Ky i fundit isht prej 14 muajsh në kërkim dhe po gjykohej në mungesë për “Rrëmbim dhe vrasje në bashkpunim” të Gazmend Çollakut. Në postimin e tij, Vezaj ka sulmuar policinë dhe efektshmërinë e saj, duke thënë se në Shqipëri […]

Continue Reading