Berisha uron Merkel/ Ditë e madhe për Europën!

Sali Berisha ka përshëndetur fitoren e kancelares Angela Merkel dhe qendrës së djathtë në Gjermani –Ja çfarë shkruan Berisha në Fb. “Ditë e madhe për Europën dhe qendrën e saj të djathtë, –  Angela Merkel zgjidhet për të katërtën herë Kancelare!” Ish-Kryeministri, duke sjellë në vëmendje se dje në Republikën Federale të Gjermanisë u zhvilluan zgjedhjet parlamentare, të cilat u fituan për të katërtën herë me radhë nga […]

Vazhdo të lexosh

Isuf Çelaj/ Në Tropojë, Republika e re do të kor fitoren më të thellë në histori/ VIDEO+FOTO

Kryetari i PD, Lulzim Basha vazhdon takimet elektorale ne veri te Shqiperise. Sot ai ishte i pranishem ne tubimet e mbajtuar ne Has dhe Tropoje. Nga Hasi ai deklaroi se do të ketë një të neserme të sigurt kur fermerët të subvencionohen drejtpërdrejt me 100 milionë euro në vit dhe politikat ekonomike të mundësojnë hapjen […]

Vazhdo të lexosh

Lëvizja Socialiste për Integrim sfidon publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste/ Video

Lëvizja Socialiste për Integrim e ka sfiduar publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste në këto zgjedhje duke deklaruar se është përballë tyre për vendin e parë, për të dalë si forcë e parë dhe marrë drejtimin e qeverisë. Luan Rama deklaroi sot nga selia e LSI-së:  “LSI, sidomos në Tiranë, është e barabartë me […]

Vazhdo të lexosh

Dega e Partisë Demokratike Londër përshëndet marrveshjen e arritur dhe i dërgon një mesazh Lulzim Bashës

Te dashur Miq, Shqiptarët pane shume qarte se si nje proteste paqesore, unike, demokratike dhe teresisht Europiane, nga nje çader simbol i qendreses popullore dhe shpirtit te pamposhtur te demokratëve, u kurorezua me marveshjen e oreve te para te dites se sotme Rama – Basha. Kjo eshte nje fitore e rendesishme e gjithe shqiptarëve por […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Kemi marrë mbështetje totale nga Uashingtoni

Kemi marrë mbështetje totale në Uashington dhe këtë mbështetje e përkthejmë në këtë aksion politik që ka vetëm një synim, Shqipërinë e standardit europian. Nuk do të ketë asnjë tërheqje”. Kjo ishte deklarata e Lulzim Bashës nga çadra e protestës së opozitës, duke këmbëngulur se kauzat e Partisë Demokratike mbështeten nga Shtetet e Bashkuara të […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Frika ka vdekur këtu në Shkodër. Kurrë më nuk do harrohet dhe braktiset Shkodra. Kurrë më nuk do nëpërkëmbet e nuk do poshtërohet Shkodra.

Nga sheshi “2 Prilli” i Shkodrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha iu ka bërë thirrje sot të rinjve shkodranë për t’iu bashkuar protestës së madhe të 18 shkurtit në Tiranë. “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, njerëzit po refuzojnë  dëshpërimin, njerëzit po refuzojnë të keqen, njerëzit kanë […]

Vazhdo të lexosh