FiFA dënon Federatën e Futbollit të Serbisë me 160 mijë franga zvicerane

FIFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 160 mijë franga zvicerane, për shkak të incidenteve të simpatizuesve të saj në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror, të zhvilluara muajin e kaluar. FIFA tha se “mbishkrimet politike dhe diskriminuese” janë paraqitur në ndeshjet me Austrinë dhe me Gjeorgjinë, në terrenin vendës. Ky dënim u bë […]

Vazhdo të lexosh

Ronaldo fiton çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football.

Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football. Sezoni i fundit i Cristiano Ronaldos është vlerësuar lart nga kapitenët dhe trajnerët e Kombëtarëve të futbollit, të cilët e votuan atë si më të mirin […]

Vazhdo të lexosh