Masakra në spitalin e Fierit/ Drejtoresha-kryepolicit: Andon mos më merr në qafë

Ndërsa policia dhe prokuroria po kujdesen maksimalisht për të shpëtuar nga përgjegjësia një emër, jo dosido, por atë të kushëririt të kryeparlametarit Gramoz Ruçi, shumë të vërteta do mbesin enigmë. I dyshuari kryesor i plagosjes me armë brenda spitalit, madje me pistoletën e një polici që ia mori nga brezi si “pa dashjen” e efektivit, […]

Continue Reading

I BURGOSURI MORI LEJE NGA BURGU I FIERIT DHE IA MBATHI

Bëhet fjalë për 36-vjeçarin G.T, i dënuar me 7 vite burg për trafikim të lëndëve narkotike. Policia bën me dije se nga shërbimet e Njësisë Operacionale “Sopoti” në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në vendin e quajtur “QTU” u kap shtetasi i shpallur në kërkim: G.T, 36 vjeç, banues në Ballsh. Shtetasi G.T ishte person […]

Continue Reading

E fundit: Tension në Fier/ Policia përplaset me protestuesit

Tensione të forta janë vërejtur në Fier para disa momentesh në përballjen e Policisë me protestuesit e shumtë që janë mbledhur me thirrjet “Rama ik!” në hyrje të qytetit të Fierit.  Protestuesit e prirë nga kreu i degës së PD, Luan Baçi, kanë lëshuar thirrje të forta me megafon, por Policia, që ka krijuar një kordon,  i […]

Continue Reading

Shqiptarët marrin arratinë/ Vetëm në Fier mbyllen 14 shkolla

Si pasojë e emigrimit të fëmijëve jashtë shtetit është reduktuar numri i nxënësve në shkollat e Roskovecit dhe Fierit. Kështu në nisjen e këtij viti shkollor disa shkolla mund të mbyllen pasi nuk ka nxënës. Sipas Yllka Becit, drejtoresha e arsimit në Fier, parashikohet bashkimi i shkollave. Drejtoresha Beci ndërsa ka folur për përfitimet e […]

Continue Reading

Video/ Ja si shefi i komisariatit të policisë së Fierit dhunon në ambjentet e policisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një video në lidhje me Gazmend Shehun, oficerin e policisë që një ditë më parë grisi një pankartë kundër Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt. Shehu një oficer i lartë në Policinë e Fierit mësohet se më pas ka qenë i pezulluar për dhunë në ambientet e policisë. Gazmend Shehu […]

Continue Reading

Skandal në shkollën 9-vjeçare”Mark Dashi”- Fier/ Fëmijëve iu vihet kapele me yllin e kuq. FOTO

Deputeti i PD, Luciano Boçi ka bere publike nepermjet nje postimi te tij, faktin skandaloz se si perdoren femijet neper shkollat tona. Ja fakti qe deputeti Boçi beri publik sot: EDUKIM ME TREKËNDËSH Mos u habisni! Nuk jemi në Korenë e Veriut! Fotot janë marrë në shkollën 9-vjeçare Mark Dashi Fier, përgjatë një aktiviteti ku […]

Continue Reading

Atentat me tritol në Fier/ Lëndë eksplozive ishte vendosur në automjetin e…

Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Fier, ku një lëndë eksplozive ishte vendosur në automjetin e shtetasit, Ervin Memo, 38 vjeç. Policia ende nuk ka dhënë një konkluzion për ngjarjen, ndërsa grupi hetimor po heton në dy pista. Një prej tyre është ajo e konflikteve të […]

Continue Reading

Fieri i socialistëve buçet nga tritoli i Ramës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka hehdur në erë në orën 12.00 objektin e pestë me shpërthim të kontrolluar në qytetin e Fierit. Objekti ishte pesë kate i lartë, në trupin e tij u hapën 300 furrnella (vrima) dhe u vendosën 5 kilogramë lëndë plasëse. Prej ditësh IKMT është duke punuar në qytetin e Fierit në kuadër të projektit të […]

Continue Reading

Shikoni pasojat e “bombardimit” të sotëm të Fierit nga Edi Rama. VIDEO

Vetëm për të bërë një lulishte, Edi Rama, ka vendosur të shkatërrojë dhjetëra godina me dokumente të rregullta janë shkatërruar ditët e fundit. Duke ia vënë emrin si rehabilitim i Gjanicës, IKMT ka shkatërruar qendrën e Fierit. Godina e fundit me leje që u shkatërrua sot ishte hotel ‘Shkëlzeni’. Në video keni pikërisht pamjet e […]

Continue Reading

Hidhet në erë një pallatë në Fier/ 6 kg eksploziv rrëzojnë 5 kate. VIDEO

Objekti 5-katësh ndodhet pranë vendit ku vetëm një javë më parë, IKMT shembi në të njëjtën mënyrë, pra me lëndë eksplozive, dy objekte të tjerë përafërsisht të të njëjtën madhësi. Për prishjen e këtij objekti, specialistët e IKMT kanë hapur në trupin e objektit 400 furnella (vrima) dhe do të përdorin 6 kilogramë lëndë plasëse. […]

Continue Reading

Naftëtarët/ Kemi votuar vetëm për PS, por ajo na groposi. VIDEO

Falimentimi i rafinerisë së ARMO-s ka vendosur qeverinë përballë naftëtarëve, të cilët kanë nisur një protestë, duke bllokuar rrugën. Zhgënjimi është dyfish, pasi naftëtarët janë votues të Partisë Socialiste siç shprehen. “Arben Ahmetaj të vijë këtu në Fier, jo ta mbajë monopol. Dubai, Kuvajti me cfarë bëhen, nafta çanë bllokadën, shikoni si jemi ne si […]

Continue Reading

Naftëtarët/ Do hedhim në erë uzinën nëse vjen Besua.

’Do hedhim uzinën në erë”, ky është paralajmërimi i fortë që kanë bërë sot naftëtarët e ARMO-s. Ata shprehen se disa përfaqësues të sindikatës po bëjnë lojë të pistë duke dalë në mbështetje të qeverisë dhe të biznesmenit Besnik Sulaj. Naftëtarët thonë se sindikata është duke bërë lojën e biznesmenit Bensik Sulaj, ndërsa apelojnë që […]

Continue Reading

Mijëra protestues nisen nga rrethet

Mijëra simpatiznatë të opoztës kanë marrë rrugen për në Tirane ku do të mbahet protesta e radhës për të kundërshtuar zgjedhjen e kryeprokurorit të prkohëshëm. Dhjetëra mbështetës të opozitës janë nisur nga Vlora dhe disa qytete të tjera për t’iu bashkuar protestës së opozitës, e cila do të nisë në orën 09:30 përpara Parlamentit. Qytetarët […]

Continue Reading

Gjëndje alarmante: Nga nesër, mundësi përmbytje me prurje shumë të larta në 2 qarqe

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit njofton se përgjatë datave 30.11.2017 dhe 1 e 2.12.2017 priten reshje shumë intensive, pothuajse në të gjithë territorin, por edhe jashtë kufijve shtetërore në basenin e lumit Vjosa. Reshjet maksimale i kalojnë vlerat e 100 mm në 24 orë. Nga llogaritjet e fundit këto reshje mund të sjellin […]

Continue Reading

Fier/ Shtroi me beton një pjesë të rrugës që të çonte tek lokali i tij, arrestohet. Ja emri

Nje 52 vjecar nga fshati Topoje i Fierit eshte arrestuar nga policia per ndertim pa leje. 52 vjecari nuk kishte marre leje per te shtruar me beton nje pjese te rruges qe te conte tek lokali i tij dhe kaq eshte dashur dhe policia ka vendosur arrestimin e tij per ndertim pa leje. Rreth dy […]

Continue Reading

Këshilltari i Trump në fushatën e PD në Fier/ Foto+Video

Me ftesë të republikanit Fatmir Mediu, ish-kongresmeni amerikan u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë për Partinë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit dhe që vendi të ketë Kryeministër Lulzim Bashën. Ai përmendi edhe samitin e NATO që u mbajt pak ditë më parë në Bruksel, ku ndodhej edhe Kryeministri Edi Rama si përfaqësues […]

Continue Reading

78 kg kanabis në furgon/ Në pranga 30-vjeçari nga Fieri

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Marinza”, duke sekuestruar rreth 78 kg drogë dhe vënë në pranga një 30-vjeçar. Sipas të dhënave zyrtare në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative në dalje të qytetit të Roskovecit, në orën 04:00, mbi bazën e informacionit të marrë, u ndalua mjeti Furgon i […]

Continue Reading

Arrestohet drejtori i zyrës së Përmbarimit/ Video

Arrestohet përgjegjësi i zyrës përmbarimore Fier për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Në bazë të një pune disa mujore nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Prokurorinë Fier, u finalizua operacioni policor i koduar “Përmbaruesi”. Si rezultat i operacionit, […]

Continue Reading

Operacion i gjërë anti drogë. Arrestohen 22 persona/ Ja emrat e tyre

Një operacion ndërkombëtar antidrogë i koduar “ALIAS”, goditet një organizatë kriminale në fushën e prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike Cannabis Sativa. Gjatë gjithë fazave të operacionit janë arrestuar 22 persona. Sot më datë 11.04.2017, Drejtoria për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, nën koordinimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, në kuadër të procedimit […]

Continue Reading