Rama ‘sulm’ drejt komunitetve fetare për të mbledh vota/ Foto

Këtë të mërkurë qeveria vendosi me VKM t’u shpërndajë 1 milion dollarë komuniteteve fetare në vend, nga buxheti i shtetit. Për Komunitetin Mysliman do të jepen rreth 300 mijë dollarë, për Kishën Ortodokse, atë Katolike dhe Kryegjyshatën e Bektashinjve rreth 220 mijë dollarë për secilën. Të premten në Kukës kryeministri Rama vizitoi xhaminë e Bicajt […]

Continue Reading