Princ Leka II feston sot ditëlindjen.

Princi Leka II ka lindur më 26 Mars 1982, në orën 13:43, në Johannesburg, Afrika e Jugut në “Sandton Clinic” NTM u pagëzua me emrin Leka nga Mbretëresha Suzanë, Mbretëresha e Shqiptarëve. Emri Anëtar, NTM Leka II e mori për nder të Presidentit Anwar Sadat i Egjiptit, duke qenë se Presidenti Sadat ishte një mik […]

Vazhdo të lexosh

Interi feston 110 vite të historisë së tij

Është një datë speciale për Inter-in që feston 110 vite të historisë së tij, e cila nisi më 9 mars 1908 kur disa anëtarë desidentë të Milan-it vendosën t’i japin jetë krijesës së tyre të re, bazuar në lojtarë të kombësive të ndryshme, një utopi në atë kohë. Një miks kulturash dhe idesh që shpesh […]

Vazhdo të lexosh

Rama fton aleatët në festën e 26 vjetorit të PS-së/ A do të shkojë Meta?

Partia Socialiste feston të hënën, në 12 qershor, ditëlindjen e saj të 26, dhe pavarësisht se kjo ditëlindje e gjen në kulmin e fushatës për zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama ka menduar të organizojë një festë pritjeje.  Aktiviteti do të zhvillohet pranë selisë qendrore të Partisë Socialiste në orën 19:30 dhe është konceptuar si […]

Vazhdo të lexosh

Lali Eri bllokon Tiranën. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor.

Mijëra qytetarë të Tiranës janë bllokuar që në orët e para të mëngjesit në akset kryesore rrugore. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor. Rreth 2 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në kryeqytet dhe 6 mijë të tjerë nga rrethet janë të pranishëm […]

Vazhdo të lexosh